Web sitemize hoşgeldiniz.

Zippo Pipo Çakmağı Ve Benzini

1 Mayıs 2017

Pipo kullanımının öğrenilmesi uzun bir süreçtir. Dolayısıyla ilk pipo satın aldığınız an içeceğim diye düşünmemelisiniz. Zamanla tecrübe kazanarak öğrenebilirsiniz. Önceleri piponun içerisine tütün koymak bile sizin için sıkıntılı bir durum olacaktır. Ancak zamanla isteğinize göre tütünü yerleştirebileceksiniz. Pipo içmek sigara içmekten farklıdır. Zevkine içilen pipo ciğere kadar çekilmez. Boğaza kadar çekilir. Dolayısıyla hem sigara hem pipo içen insanlara sık rastlanmamaktadır. Sigara maksimum 5 dakikada içilerken piponun içimi 1 saat sürmektedir. Yani tamamen zevk amaçlı kullanılır. Zippo pipo çakmağı ise tütünü kolayca yakabilmenizi sağlar. Zippo çakmak dünyada bilinen en kaliteli çakmak markasıdır.

Zippo Özellikleri

1930’lu yıllardan günümüze kadar üretimine devam edilen Zippo, Avusturya menşeili bir çakmaktan esinlenerek üretilmiştir. Bu markanın en dikkat çeken yanı ömür boyu garantili olmasıdır. İç aksanı için geçerli olan bu garanti kapsamında çakmağınızı gönderdiğiniz zaman ya yenisi gönderilir ya da tamir edilir. Zippo modelleri birçok farklı çeşit ile üretilmektedir.

Zippoların alt kısmında üretim tarihleri yer alır. Bu üretim tarihleri özellikle koleksiyoncular için büyük önem taşımaktadır. Kendilerine has simgelerle kodlanan bu tarihler günümüz üretimlerinde harflerle belirtilmektedir. Örneğin Zippo a serisi ise bu çakmak ocak ayında üretilmiş bir çakmaktır.

Zippo Hakkında

Zippolar diğer çakmakların aksine gazla değil benzinle çalışırlar. Kendilerine özgü üretilmiş olan Zippo benzini ile kullanılması gerekmektedir. Farklı ürünler ile kullanıldığı zaman çakmağın verimi ve performansı düşmektedir.

Zippo’nun en çok üretilen ve satılan modeli Zippo black ice olmuştur. Bu modelde şıklık ve sadelik bir arada bulunmaktadır. Parlak gümüş görünümü ile kişiye göre özelleştirebilir olması tercih edilirliğini arttırmıştır.

Zippo çakmak fiyat bakımından normal çakmaklara göre pahalıdır ancak Zippo çakmak ucuz olarak görülmelidir. Bu çakmaklar ömür boyu garantili olduğu için kullanıp attığınız çakmakların fiyatını topladığınız da Zippo’dan pahalıya gelecektir.

D&R Zippo genellikle alışılagelmiş modellerin sergilendiği bir raftır. Özel serilerden ürünler yoktur ancak orijinal ürünlerdir. Orada bu çakmakları inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Zippo Kibrit Nedir?

Zippo çakmak üreticisi olsa da çok şık kullanıma sahip olarak ürettiği bir Zippo kibrit bulunmaktadır. Bu kibrit metalden yapılmıştır ve Zippo benzini ile çalışmaktadır. 2000 kez kullanıma olanak sağlar. Rüzgara karşı dayanıklıdır. Küçük ve hafif olması nedeniyle kolay taşınabilir.

Sahte Zippolar

Piyasada pek çok Zippo satıcısı bulunmaktadır. Peki orijinal Zippo nasıl anlaşılırZippo pipo çakmağı elinize aldığınız zaman neresine bakacağınızı bilirseniz anlamanız kolay olacaktır. Zippoların alt kısmında bulunan üretim tarihinin derine işlenmesi gerekmektedir. Yüzeysel kazınmışsa bu sahtedir. Eğer ağırlığını tartabileceğiniz orijinal bir çakmak varsa ikisi de elinizle

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ