Web sitemize hoşgeldiniz.

 Zippo Çeşitleri Nelerdir?

29 Ağustos 2017

Günümüzde sigara içenlerin en fiyakalı çakmağı ile bir marka olan Zippo çakmaklar, aynı zamanda nedense bir de zenginlik göstergesi haline geldi. Peki eğer siz de kendinize ya da bir yakınınızda Zippo markalı ve özellikle ucuz bir model almak istiyorsanız nasıl bir tercih yapmanız gerekir?

Orijinalliğini Kontrol Edin

Eğer bir Zippo çakmak fazlasıyla ucuz ise orijinallik konusunda sıkıntısı olabilir. Bu sebeple dikkat etmeniz gereken ilk şey ağırlığı olmalı. Çünkü çakma bir Zippo orijinal Zippo’dan daha ağır oluyor. Genellikle hafif olan orijinal olabilir.

İkinci seçenek ise menteşesi. Genellikle çakma olanlarda kapak açılıp kapanırken zorlanabilir ve kolayca gevşeme yapar. Hatta boşluklu bile olabiliyor.

Çakmaktaşının bakır renkli olması, çok fazla parlak ya da paslı gibi gözükmesi, altında Bradford PA yerine Bradford RA yazması gibi durumlar olabiliyor.

Ucuz Zippo Modeli Nedir?

Zippolarda A serisinden L serisine varan farklı seriler ve 01’den 17’ye kadar olan numaralar vardır. Bu durum harf kısmında üretim ayını (yani A Ocak, L ise Aralık) sayılar ise yılı (yani 01 sayısı 2001 demektir) gösterir.

Buradan hareketle genellikle yılın ilk serisi olan Zippo A serisi yıl ortasında ya da sonlarında ucuzlar. Sayı kısmı ise daha küçük olanlar daha ucuz olabilir çünkü daha eski demektir. Fakat asıl fiyatı ise Zippo çakmakta kullanılan malzeme belirler. Sayı ve harfin bir ilgisi yoktur diyebiliriz.

Sonuç olarak bir Zippo çakmak satın alacaksanız orijinal olduğundan emin iseniz bütçenize göre dilediğiniz seçebilirsiniz demektir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ