Web sitemize hoşgeldiniz.

Zippo Çakmak Orjinalliğinin Keyfini Sür

Zippo çakmak, yani rüzgarın söndüremediği savaşçı, gerçek bir Amerikan simgesi. Kusursuz yanışı ve malzeme kalitesi ile, uzun yıllar Zippo çakmağınızın tadını çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz.

Günümüzde 160 ülkede satışta olan Zippo çakmağın hikayesi 1930’lara dayanıyor. Çakmağın mucidi George G. Blaisdell, gördüğü bir çakmağın benzersiz bir bacası sayesinde rüzgârda bile iyi çalıştığını gördü. Ancak görünümü ve tasarımı yine de verimsizdi. Çakmak için hala iki elin kullanılması gerekliydi.

1932 sonlarında tek elle çalışacak yeni bir çakmak inşa etmeye karar verdi. Küçük dikdörtgen bir kasayı üretip ona menteşeli bir kapak taktı. Alevi koruyan baca tasarımında sabit kaldı. Sonuç olarak da tek elle çalışan bir çakmak elde etti. ‘‘Zippo’’ ismi de bu çakmağa yine Bay Blaisdell tarafından verildi. İngilizce ‘‘Zipper’’ anlamına gelen “Fermuar’’ sözcüğünün kulağına hoş gelmesi yüzünden modern bir sese sahip olduğunu düşündüğü ‘‘Zippo’’ adında karar kıldı.

Zippo çakmağı diğer çakmaklardan ayıran özellikler
Başta da belirttiğimiz gibi, Zippo çakmaklar rüzgarda sönmez.

Zippo’ların en önemli özelliklerinden biri, ucuz ya da pahalı modellerinin tamamının iç tasarımı ve malzemesinin aynı olmasıdır.

Zippo çakmaklar, Zippo çakmak benzini ile çalışır.

Dünyadaki bütün Zippo çakmaklar aynı fabrikada üretilmektedir.

Zippo Çakmak, kullanıcıya ömür boyu garanti ile gelmektedir.

Zippo Çakmak, Time dergisinde 2010’da yayınlanan ‘‘En Mükemmel Yüz Alet’’ listesinde de yeri almıştır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ