Web sitemize hoşgeldiniz.

Zippo Çakmak Çeşitleri ve Yakıtı

4 Mayıs 2017

Güzel ve kaliteli olsa da Zippo Çakmak Çeşitleri ve Yakıtı biraz dikkat istiyor. Her şeyden önce zippo çakmak kendi kalitesini ispatladı. Öyle ki dünya da 500 milyondan fazla satan kaç tane ürün var desek aklınıza başka hangi ürünler gelir? Üstelik zippolar kullanım alanı ve kullanım özellikleri itibarıyla şu anda büyük bir üstünlüğe de sahipler. İlk zippoyu tasarlayan George G. Blaisdell onun her hava şartlarında kolayca yanmasını istemişti. Bu özelliği için gaz yerine bir fitil düşündü. Aslında bir arkadaşından gördüğü Avusturya yapımı çakmakta görmüştü ancak bu çakmağın yanması için iki eli de kullanmak gerekiyordu ve hantal bir çakmaktı bu. Gördüğü modeli daha da geliştiren Blaisdell, yanma haznesini daha da geliştirdi. Ancak fitil için normal bir ispirto ya da benzin yeterli değildi. Daha sonra geliştirilen kimyasal madde her ne kadar Zippo Benzini olarak adlandırılsa da aslında sadece bu geliştirilen kimyasaldır. Ancak zippo benzini çok tehlikeli olduğu için cilde değer değmez iyice yıkanmalıdır.

Kibritle Çakmak Arasında

Bu kimyasal o kadar kullanışlı oldu ki zippo bunu farklı bir modele daha uyguladı. Zippo Kibrit denilen bu modelde aslında basit bir kibrit kutusu görünümünde metal muhafaza var. Kenarında ya özel bir şerit bulunuyor. İçinde silindir şeklinde bir çubuk var ve bu çubuğun da içinde yine zippo tasarımı ve yakıtı bulunuyor. Bu kibriti yakmak için çubuğu kibrit gibi kutunun kenarından sürtmek yeterli oluyor. Ve bittikçe bu çubuğa da zippo benzini doldurabiliyorsunuz.

Benim Zippom

Sadece farklı yakıtla değil aynı zamanda tasarımıyla da öne çıkan zippo ilk olarak tasarladığı şeklini az bir farkla koruyor. Tüm bu ürünlerin arasındaki farklılığı ise dışındaki metal kaplar sayesinde sağlıyor. Farklılığın çok önemli olduğu günümüz dünyasının pazarlama anlayışından bile önce zaten zippo farklılıklara izin veriyordu. Özel metal kabı sayesinde Kişiye Özel Zippo Çakmak mümkün oluyordu. Takımın renkleri, arması, ya da bir eski fotoğraf veya farklı desenlerde süslenen çakmaklardan birisi mutlaka size hitap edecek.

Gerçek Mi Taklit Mi?

Orijinal Zippo Nasıl Anlaşılır? Bu sorunun cevabını önce kendiniz için sonra da etrafınızdaki orijinal mi sorularını savuşturmak için öğrenmelisiniz. Öyle ki ülkemizde hemen her kesin bir amcaoğlu ya da dayıoğlu gibi bir kuzeni ya da eniştesi vardır ve bunların birisinde mutlaka orijinal bir zippo olacaktır. Yoksa da o anda olur. Bu gibi söylemlere alışmanız biraz sabır ve zaman ister ama tüm bunlar bir zipponun sesiyle gidecek şeylerdir.

Pahalıya Almışsın

Yine aynı gurup size fiyatını da soracak. Mutlaka onlardan biri Zippo Çakmak Ucuz ve daha kaliteli bir modeli bulmuştur. Ancak unutmayın ki uzun süre kullanacağınız için ve ömür boyu garantisi olduğu için zippo fiyatları son tahlilde zaten ucuz olmuş olacaktır.

Yine de karşılaştırmak isterseniz Zippo Sahibinden gibi sitelerde hem de orijinallik garantisiyle satılabiliyor. Zippo Çakmak Çeşitleri ve Yakıtı yine aynı yerlerden bulabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ