Web sitemize hoşgeldiniz.

Zippo Çakmak Çeşitleri ve Fiyatları

Dünyada başka hiçbir ürünün yakalayamadığı satış rakamlarını yakaladı Zippo çakmaklar. Tam 500 milyonun üzerinde… Bu büyük bir rakam ve halen de Zippo üretilmeye ve satılmaya devam ediyor. Üstelik eski modelleri bile halen kullanılıyor. Zippo Çakmak Çeşitleri ve Fiyatları bu özelliği ile belki de kırılması güç bir rekora imza atacak. Üstelik zippoların fiyatı sanıldığı kadar yüksek de değil. Sadece koleksiyoncuların aradığı eski modeller ya da özel üretim modelleri inanılmaz fiyatlara alıcı bulabiliyor. Koleksiyoncuların ilgisi dışındaki Zippo Çakmak Ucuz ve istediğiniz çeşitte bulunuyor zaten.

Kişisel Kalite ve Keyif

Zippo sahibi olmak için illa sigara içmeniz gerekmez. Zaten dünyada askerlerden avcılara, kampçılardan safaricilere hatta off-road için bile zippo kullanmak hem lüks hem de zorunluluk oluyor. Çünkü zippo çakmaklar tasarım olarak rüzgârda sönmeyen bir yapıya sahip oluyorlar. Yani her türlü hava koşullarında yanması için tasarlanmışlar ve bu görevi de başarıyla yerine getiriyorlar. Zaten ömür boyu garantisi olan bir ürün bunu sağlamasa bu kadar çok tercih edilmezdi. Yine de bir zippoyu daha da özel kılan şeylerdin biri de onun özelleştirilebilmesidir. Kişiye Özel Zippo Çakmak ile insanlar hem pratik ve kullanışlı bir araç sahibi oluyor hem de kendi zevkleri ve istekleri doğrultusunda hayatlarına renk katabiliyor.

Hiç Bitmeyen Kibrit

Zippo Kibrit modeli ile daha da farklı bir tasarıma imza atıyor. Bu farklılığın nedeni kibritin verdiği havayı kaçırmak istememeleri olsa gerek. Metal bir kutuya sahip bu kibrit modelinde tüm parçalar orijinal zippo tasarımı ve parçaları kullanılmış. Kibrit olarak kullanılan parça metal bir silindir ve içinde zippo çakmaklardaki gibi bir fitil ve yakıt bulunuyor. Yanma haznesini ise bu çubuğu kutunun kenarındaki şeride hızla sürterek ateşliyorsunuz. Böylece çok farklı bir ateş kaynağını oluyor.

Çakmağın İçindeki Yakıt Ne?

Zippo çakmakların bir özelliği de ateş için diğerleri gibi gaz kullanmıyor oluşudur. Genel söylemle Zippo Benzini denilen bu şeyler aslında benzin de değil. Hatta içinde benzin, ispirto ya da alkol de bulunmaz. Zippo tasarımında her türlü hava koşulunda yanması yatar. Bunun için de tek elle ve hemen yanması gerekir. Bu yüzde çabuk alev alan bir kimyasal kullanılır. Ancak bu kimyasalı doldururken dikkatli olmalısınız. Deriye temas ettiğinde derhal bol sabun ve suyla yıkayın.

Gerçek Zippo

Tüm bunlar taklit Zippoların çoğalmasına neden oluyor. Özellikle her popüler ürün gibi zippolarda taklitleriyle çok uğraşıyor. Birkaç noktaya dikkat ederseniz zippo ve taklidini ayırt edebilirsiniz. Ancak yine de dikkatli olun. Teknolojiyle beraber taklitler de maalesef artıyor. Orijinal Zippo Nasıl Anlaşılır? Bu özelliklerden birisi sesi, diğer ise menteşelerinin arasındaki açıklıktır. Taklitlerde menteşeler büyük arasındaki açık çok olur.

Yine de en garanti yol bilinen güvenli bir yerden almaktır. Zippo Sahibinden gibi bilinen internet sitelerinden de satılıyor ve orijinallik garantisi veriyor. Bu sitelerden de alabilirsiniz. Zippo Çakmak Çeşitleri ve Fiyatları bu sitelerde de her bütçeye uygun olabiliyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ