Web sitemize hoşgeldiniz.

Zippo Çakmak Çeşitleri Ve Fiyatları Şaşırtıyor

Hemen herkes bir hediye alma zorluğu yaşamıştır. Özellikle özel günlerde veya özel birine hediye seçmek ya çok zordur ya da klasik bir hediyeyle çok kolaydır. Eğer size alışılmışın dışında bir hediye gerekiyorsa ve bu hediye için çok daha kullanışlı olmasını istiyorsanız çözümü çok basit. Hemen bir zippo almalısınız. Üstelik tasarımları ve özellikleriyle zippo çakmak çeşitleri ve fiyatları şaşırtıyor. Böylece herkesten farklı ve çok şık bir hediye alacaksınız.

Hediyenin Fiyatı Sorulmaz Ama

Her ne kadar hediyenin fiyatı sorulmasa da alacağınız bir zippo için bu değişebilir. Aslında bir zippo çakmak 150 liradan başlayan fiyatlara satılıyor. Gittikçe artan fiyatlara satılan zippo tüm modelleri ve çeşitleri için ömür boyu garanti veriyor. Bu da size bozulan zipponuzun ya yenisini ya da tamirini getiriyor. Üstelik ikisi de ücretsiz. Bunların yanına zipponun her türlü hava şartlarında yanmasını da eklerseniz zippo çakmak ucuz hatta bedavaya bile geldiğini göreceksiniz.

Farklılığı Abartmak

Ancak abartılı bir farklılık isterseniz çok daha ilgi çekici bir modelle karşılaşacaksınız. Basit bir çakmağı kibritle birleştirip zippo kibrit yapmışlar. Bir metal kibrit kutusu ve içinde bir metal çubuk var. Bu ikisini normal kibrit gibi birbirine sürtüyorsunuz. Üstelik bu kibrit modeli de diğer zippolar gibi zippo benzini kullanıyor. Bu da siz söndürmedikçe yanan bir kibrit demek oluyor. Yine de aradığınızı bulamadıysanız hala bir seçeneğiniz var. Kişiye özel zippo çakmak tasarımıyla hayalinizdeki çakmağa da ulaşabilirsiniz. İsterseniz kendi adınızı ya da hediye edeceğiniz kişinin adını, resmini ya da bir şiiri çakmağa işletebiliyorsunuz. Böylece çakmağınız kişisel bir değer alıyor.

Orijinal Zippo Çakmaklar

Bir zippo çakmağa sahip olmanın iki zorluğu var. İlki onu asla kaybetmemek, ikincisi ise zipponuzun orijinalliğini soranlara cevap vermektir. İkinci durum oldukça zor olabilir. Çünkü genelde insanlar orjinal zippo nasıl anlaşılır bilmez. Sadece kulaktan dolma fikirlerle konuşurlar. Haliyle bu da size biraz can sıkıcı gelecektir. Bunu anlatırken zipponuzun sesiyle başlamayın. Zaten taklit çakmakla orijinal arasındaki ses farkını herkes anlamayabilir. Bunun yerine çakmağınızı ters çevirin ve altındaki “Bradford PA” ve “USA” damgasını gösterin. Çünkü zipponun bir tane fabrikası var ve üretimi sadece Amerika’nın Pennsylvania eyaletindeki Bradford’da yapıyor.

Sonra çakmağın tabanındaki iki ucu gösterin. Bu iki uçtan birinde büyük bir harf ( A – L arası ), diğerinde de iki basamaklı bir sayı olur. Bu harfler A – Ocak, L – Aralık ayını gösterecek şekilde düzenlenir. Sayılar ise üretildiği yılların son iki basamağına aittir. Yani “C 03” yazan bir çakmak Mart 2003 yılında üretilmiş anlamına gelir. Eğer bu uçlarda noktalar ya da çizgiler varsa çakmağınız 1989 yılından önce üretilmiş demektir. Bunu da internetteki tarih kodlarından kontrol edebilirsiniz. Sonuçta bir süre sonra onlar da alışacaklardır. Zippo çakmak özellikleri ve kalitesiyle bugüne kadar 500 milyondan fazla sattığı için artık hemen herkes adını mutlaka duymuştur. Kalitesiyle ve tarzıyla zippo çakmak çeşitleri ve fiyatları şaşırtıyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ