Web sitemize hoşgeldiniz.

Zippo Benzini Kullanmak Çakmağın Kalitesini Artırır

4 Mayıs 2017

Popülerliğini ilk çıktığı 1932 yılından beri kaybetmeyen ve en çok kullanılan çakmak markası zipoo çakmakların kullanım kalitesinin korunması ancak orijinal zippo benzini sayesinde olur. Rüzgârda sönmeyen ateşi sebebiyle tercih edilen çakmak benzinle kaliteli alevi sayesinde daha kullanışlıdır. Zippo benzini alırken ürünün sahte olmamasına dikkat edilmesi ve güvenilir yerlerden alınması gerekir. Piyasada bulunan muadilleri gerçek benzin gibi kullanışlı değildir.

Zippo Benzinin Çakmağa Konulması

Zippo benzini nasıl doldurulur öğrendikten sonra kolay yoldan benzini koyabilecek ve bu konuda yardıma ihtiyacınız kalmayacak. Benzini koymak için kasa içinde bulunan iç aksam çıkarılır ve ters gelecek şekilde konulur. Vidanın yanında bulunan keçe kısmı bir aletle kaldırılır ve benzin tankeri 10 saniyede kolayca doldurulur. İşlem bitince keçe tekrar yerine kapatılır ve iç aksam kasa içerisine yerleştirilerek kullanmaya başlanır.

Orijinal Zippo Benzini Nasıl Alınır?

Zippo benzin sahtesini üreten ve bu yoldan para kazanmak isteyen satıcılardan uzak durulması gerekir. Piyasada çok ucuza satılan çakmak benzinleri sahte olduğuna dikkat etmek gerekir.

Zippo benzini satın al dediğinizde en güvenilir alışveriş sitelerini seçebilir ve orijinal ürüne sahip olabilirsiniz. Zippo çakmak satan yerlerden, büyük alışveriş merkezlerinden de alabileceğiniz benzin kutusunun üst kısmında kabartma üçgen olup olmadığı ürünün sahtemi gerçek mi anlamanın yollarından birisidir.

Zippo Benzinin Alternatif Ürünleri Nelerdir?

Zippo benzini yerine ne kullanılır diyenler orijinal markanın ürünlerinin biraz daha pahalı olmasıdır. Alternatif seçenekler bulmak isteyen ve benzini ansızın biten kişiler kolonya, ispirto gibi maddelerle ürünü çalıştırmayı denemişler o an için yanışına şahit olmuşlar ancak çakmağın kullanılamaz hale geldiğini de görmüşlerdir.

Sahte Çakmak Benzini Kullananların Sorunları

Zippo benzini çabuk bitiyor diye çakmaktan şikâyet edenlerin en büyük hatası sahte ürün kullanmalarıdır. Çakmağın eskisi gibi çalışmadığını, ilk ateşlemede yanmadığını fark edenler muhtemelen sahte benzin almışlardır. Sahte zippo benzini çakmağın fitilini kullanılmaz hale getirdiği de bilinmelidir.

Orijinal zippo benzini nasıl anlaşılır diyorsanız ve alternatif ürün aramak yerine çakmağın kalitesini bozmayan ürün istiyorsanız orijinal olanı almalısınız. Piyasada bulunan yan sanayi orijinal olmayan ürünler çakmağın içini karartır, kurum yapar ve is nedeniyle kullanılmaz hale gelebilir. Benzin kutusunun metal olan kısımları koyu renkteyse sahte olduğu anlaşılmalıdır.

Zippo Taşı Çakmağa Nasıl Takılmalı?

Zippo taşı çakmakta ortalama olarak bir ayda değiştirilmesi gereken malzemelerden birisidir. Çakmağı ateşlemekte kullanılan taşın çakmağa yerleştirilebilmesi için iç hazne çakmağın kasasından çıkarılması gerekir. İç haznenin altında bulunan vida uygun bir gereçle çıkarılır ve içindeki yaylı kısma ulaşılır. Yaylı kısmın içindeki eski taş çıkarılır ve yerine orijinal zippo taşı takılır. Sökülen vida tekrar sağlamlaştırılır ve iç hazne kasa içerisine düzgün bir şekilde yerleştirilir. Zippo benzini de koyularak çakmak çalışır hale getirilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ