Web sitemize hoşgeldiniz.

Zippo Benzini Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

4 Mayıs 2017

Zippo en eski ve kaliteli çakmak markaları arasında ayrı bir yere sahiptir. Çakmağın rüzgârda bile sönmemesi popülerliğini artmasına sebep olmuş ve kaliteli tasarımları, kasaları ve iç aksamı nedeniyle her zaman en çok satılan ve kullanılan marka olmayı başarmıştır. Popülerliğinin yanı sıra en çok taklit edilen çakmaktır. Zippo çakmak kadar zippo benzini de sahtesinin ortaya çıkması kaliteli çakmağın yanışını da etkiler.

Çakmağa benzin alırken orijinal zippo benzini aldığınızı anlamak için kutunun üzerinde bulunan üçgen çıkıntıya dikkat edilmesi gerekir. Üçgen çıkıntı olmayan benzin kutusu sahte olduğunun en büyük kanıtıdır.

Zippo Çakmaklarda Benzin Nasıl Konulur

Zippo benzini nasıl doldurulur bilmeyenler kolaylıkla öğrenerek kendi benzinlerini kimseye ihtiyaç duymadan doldurabilecekler. Zippo çakmak iç aksamı kasa içerisinden çıkarılır ve aksam ters çevrilir. Vidanın yanında bulunan keçeli kısım kaldırılır ve benzin kutusu açılarak dolum yapılır. Keçenin rengi değiştiğinde dolum işlemi tamamlanmış olur. Keçe kapatılır ve iç aksam yerine takılarak kullanıma hazır hale gelir.

Zippo benzin üzerinde düşünülmesi gereken ve alırken dikkat gerektiren bir konudur. Benzin kutusunun metalik rengi sahte olanlarda daha koyu renkte olduğuna dikkat edilmesi gerekir.

Zippolara Benzin Nasıl Alınmalı

Zippo benzini satın al dediğinizde online alışveriş sitelerinde zippo benzin kategorilerini inceleyebilirsiniz. Güvenilir ve uygun fiyatlı ürünleri kıyaslayabilir ve içlerinden tercih yapabilirsiniz. Kaliteli çakmağa alınacak benzinin de kaliteli olması gerektiği için ucuz ve sahte benzin alınması tavsiye edilmez.

Zippo Benzinin Alternatifi Var mı?

Zippo benzin diğer sahtelerine ve normal benzine göre fiyatı biraz daha yüksek olduğu için sahtesini tercih ederek kullananlar çakmağa ciddi zarar vereceğinin farkında değillerdir. İç aksamının kararmasına sebep olurlar ve çakmağın kalitesine, kullanımına zarar verirler. Sahtesi çabuk biter ve sürekli dolum yapılmak zorunda kalınır.

Zippo benzini yerine ne kullanılır; Alkolle çalıştığını düşünenler ve bunu deneyenler çakmağın artık yanmadığını da denemişlerdir. Fitilin eskimesine neden olduğu için alternatiflerden uzak durulması gerekir.

Orijinal zippo benzin kullananlar yanlışlıkla sahte benzin aldıklarının farkında olmadıklarında zippo benzini çabuk bitiyor diye düşünebilirler. Çakmağın sürekli doldurulmak zorunda kalınmasının sebebi sahte benzin kullanılmasıdır.

Orijinal zippo benzini nasıl anlaşılır anlamak için bir süre denemeniz yeterlidir. Kokusu hem doldururken hem de kullanırken daha ağır olan çakmak benzini yanış süresi ve dayanırlığı da daha azdır.

Zippoya Çakmak Taşı Nasıl Takılır?

Zippo taşı bittiği zaman çakmağı ateşlemez. Gazlı çakmaklar gibi çakmak taşının bitmesi mekanizmayı çalıştırmaz. Taşı yerine yenisini koymak için iç aksam çıkartılarak mekanizmanın tersinde bulunan vida sökülür ve vidanın altında bulunan yaylı aksamın içine eski taş çıkarılarak yerine yenisi takılır. Zippo benzini ve çakmağı sahtesinin alınması kaliteyi etkileyecek ve vasat bir kullanıma dönüştüreceği unutulmamalıdır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ