Web sitemize hoşgeldiniz.

Yüzde Görülen Sivilcelerin Sebepleri Nelerdir?

Sivilceler ergenlik döneminden başlayarak ilerleyen yaşlara kadar cinsiyet ayrımı söz konusu olmaksızın kişilerin en çok sorun yaşadıkları noktaların başında gelmektedir. Siz de kısa bir sürede doğal yöntemler aracılığı ile kürler hazırlayabilir ve cilt sağlığınızı kontrol altına alma imkanını yakalayabilirsiniz.

Sivilcelerin Sebebi Ne Olabilir?

Yüzün farklı bölgelerinde görülen sivilcelerin nedenleri aslına bakılırsa farklı hastalıkların sizin için habercisi olarak yorumlanmalıdır. Bu noktada cildinizin vereceği işaretlerden bazıları şu biçimde yorumlanmalıdır;

  • Burun ve alın kısmında meydana gelen sivilceler direkt olarak yağlanma konusunda bazı sorunların meydana geldiğinin kanıtıdır.
  • Yağlanma konusunda vücut problemleri olduğu zaman genellikle T bölgesinde bu tür orunlar meydana gelmektedir.
  • Burun kenarlarında meydana gelen kurumalar ve dökülmelere eşlik eden sivilceler gerekli olan nemlendirmeyi yapmadığınız manasına gelmektedir.
  • Yanaklarınızda ve alnınızda aynı anda çıkan sivilceler beslenme konusunda problemlerinizin olduğunun yansımasıdır.

Sivilce çıkma nedenleri bu şekilde yorumlanmalıdır. Konu hakkında aklınıza takılan ya da durumu ciddileştiren herhangi bir durum olduğu zaman direkt olarak dermatologunuz ile iletişime geçmelisiniz.

Yüz Bakımına Daha Fazla Özen Gösterin

Yüzde çıkan sivilceler neyin habercisi denildiği zaman şu noktaların akılda tutulması gerekmektedir.

  • Günlük olarak uygulanan cilt bakım önerilerine muhakkak uyum sağlamalısınız. Özellikle cilt temizliğine önem verilmediği zaman sivilcelenmelerin çok daha büyük bir artış yaşadığı görülmektedir.
  • Temizleme aşamasının sonrasında nemlendirmeye de aynı şekilde özen göstermelisiniz. Nemlendirmenin özellikle doğal yağar ile yapılması sizin için çok daha yararlı olacaktır.

Kimyasal Kozmetik: Nemlendirme konusunda kimyasallar ile dolu olan ürünleri kullanmayı seçen kişilerin istedikleri etkiyi elde edemeyecekleri belirtilmelidir. Hatta uzun vadede bu ürünlerin kanserojen etki bile ortaya koyabileceğinin unutulmaması gerekmektedir.

Geçmeyen sivilce sebepleri konu başlığı altında verilen önerilere rağmen hala sivilceler çıkmaya devam ediyorsa dermatologa görünmeniz sizin için çok daha iyi olacaktır. Yüzün farklı bölgelerinde görülen sivilcelerin nedenleri hem tıbbi kaynaklar hem de güzellik sırlar bazında incelenmelidir. Her iki açıdan da uzmanların görüşlerine uyum sağlarsanız elde edeceğiniz sonuç çok daha verimli olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ