Web sitemize hoşgeldiniz.

TTNET Fatura Görüntüleme

30 Ağustos 2018

Türk Telekom yeni dönemde artık fatura gönderimi olayına teknolojik bir çözüm getirmiştir. Faturaları artık e-fatura yoluyla müşterilerine gönderen ve geçmiş dönemdeki 5 faturayı görüntüleyebilme imkanı sunan Türk Telekom bu adım ile tonlarca kağıt israfına son vermiştir.

E fatura Uygulaması Nasıl Kullanılır?

E faturanızı efatura.ttnet.com.tr adresine girerek kendinize özel hazırlanmış posta kutusundan görüntüleyebilmektesiniz. Bunun yanı sıra müşterinin tercihine göre e faturası kişisel e posta adresine de yönlendirilebilmektedir. Sms ile bilgilendirilmeyi tercih eden müşteriler içinde sms ile fatura görüntüleme hizmeti verilmektedir.

E fatura’ya Nasıl Geçerim?

Bunun için basit birkaç işlem yapmanız yeterli olacaktır. efatura.ttnet.com adresine girdikten sonra abonelik bilgilerinizi girerek, son dönem faturanızı ve önceki 5 dönem faturanızı görüntüleyebilirsiniz. Sorasında, posta kutusunu ilk ziyaret ettiğinizde ‘Fatura Ayarları’ bölümüne girerek kendinize özel uyarı sistemini de aktif hale getirmelisiniz. Bu sayede artık postanıza e faturanız geldiğinde e posta yoluyla veya sms yoluyla bilgilendirileceksiniz.

Basılı fatura almak isteyen müşteriler ise 444 1 444’i arayarak ya da efatura.ttnet.com.tr linkindeki fatura ayarları bölümünden seçimlerini yaparak basılı fatura almaya devam edebilecekler.

Fatura tutarınızı www.turktelekom.com.tr adresinden hemen öğrenip, ödeyebilirsiniz.

E fatura İçin Güvenlik Nasıl Sağlanmaktadır?E-Fatura üzerindeki güvenli elektronik imzayı doğrulamanız gerekmektedir.

Öncelikle e-fatura’nın Adobe Reader 8.1.2 ile açılması gerekmektedir. Programın daha düşük versiyonlarında imza doğrulaması yapılması mümkün değildir.
Adobe Reader 8.1.2 programında açılan e-faturada yer alan elektronik imzanın doğrulanması ile ilgili yapılması gereken ikinci işlem, sertifika ayarlarının yapılandırılmasıdır. Sertifika tanıtımı ile ilgili ayarlar bir kereye mahsus olmak üzere yapıldıktan sonra gönderilen tüm e-faturalarda yer alan imza doğrulanmış olarak gelecektir.

Türkiye genelinde e-fatura, sadece Elektronik Fatura Kayıt Sisteminden (EFKS) yararlanan ve elektronik fatura gönderme konusunda izin alan mükellefler tarafından gönderilebilir. EFKS kapsamında olmayan mükelleflerin göndereceği herhangi bir dosyanın, ilgili mevzuat kapsamında fatura olarak kabul edilmesi mümkün değildir.
EFKS kapsamında oluşturulan ve gönderilen e-fatura’nın, faturada bulunan bilgilerin değiştirilmesini önlemek ve faturanın geldiği kaynağı doğrulamak amacıyla güvenli elektronik imza ile imzalanmış olması zorunluluğu bulunmaktadır. Bu nedenle, tarafınıza iletilen e-faturaların üzerinde yer alan elektronik imzanın doğrulanması güvenliğiniz açısından önem arz etmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ