Web sitemize hoşgeldiniz.

Tığ İşi Nasıl Yapılır

Tığ işi nasıl yapılır, yeni başlayanlar için en kolay modeller hangileridir gibi konularda, videolu anlatım örnekleri sunuluyor. Zincir yapma, tığ ile kordon yapımı, amigurumi yapımı ve tığ işi ile pratik örgüler gibi pek çok seçenek bulunuyor. Tığ işi file yapımı, peçete yapımı, oda takımı yapımları, mutfak takımı yapımları için tığ işi başlama yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

Tığ İşi Örgüler

Tığ işlemeleri sadece dantel ipliklerde değil, örgü ipliklerinde de kullanılır. İnce tığlar yerine kalın tığlar kullanılarak, yün, tiftik, pamuklu veya merserize gibi ipliklerden giysiler örülebilir. Tığ işi örgü teknikleri anlatımlı örneklerden; koltuk şalı, yelek modelleri, bebek kıyafetler, etoller, örgü çantalar gibi pek çok ürün örebilirsiniz.

Tığ işine başlangıç, ilmek açma, file yapma, lif örgüleri, yelek ve hırka örgüleri ile pratik örgüleri yapabilirsiniz. Ardından sık dantel işi örneklerini değerlendirerek zarif ve estetik muhteşem ürünler imal edebilirsiniz. Yeni başlayanlar için tığ işlemeleri videolu anlatım örneklerinden, tığ işi fıstık, tığ işi yıldız, çiçek ve yaprak gibi motifleri öğrenebilirsiniz.

Tığ İşi Dantel Nasıl Yapılır?

Tığ nasıl yapılır, nasıl dantel örülür videolarından pratik örme tekniklerini değerlendirebilirsiniz. File ve zincir yapımları, fiyonk yapımı, kelebek yapımı, meyve ve çiçek desenlerini dizayn ederek, birbirinden şık ve zarif takımlar örebilirsiniz.

Düz örme tekniği, fıstık modelleri, midye modelleri, yuvarlak dantel örgüleri, kare ve oval motifler için resimli anlatım seçenekleri bulunuyor. Kolay tığ işi örgüleri için öncelikle lif yapımı, sabun kesesi yapımı, havlu kenarı, tepsi örtüleri, fincan altlıkları gibi kolay ürünlerden başlayabilirsiniz.

Tığ işi nasıl yapılır uygulamalarında pratik kazandıktan sonra yatak odası takımları, mutfak takımları, vitrin ve salon takımları gibi dantel işlerini örebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ