Web sitemize hoşgeldiniz.

Tealight Mumluk

Tealight şamdanlar en çok kullanım alanı bulan mumluklardandır. Tealight mumluk türleri çeşitli boyda ve renkte olabilir. Fakat asıl önemli özellikleri, her ortama uyum sağlayabilmeleridir. Web sitemizde sizin için satışa sunduğumuz güzel mumluklar arasında ithal mumluklar da bulunuyor. Bunları sipariş ederek evinizin çeşitli yerlerinde kullanabilirsiniz.

Dekorasyonda Tealight Mumluk Kullanımı

Bu konuda kullanabileceğiniz birkaç pratik dekorasyon fikri sunuyoruz.

Oturma Odası

Oturma odanız ya da salonunuz evinizde yabancıları karşıladığınız yerlerdir. Bu nedenle görünüşte sürpriz ziyaretlerden utanmamanız için kendini kurtarmaya her zaman hazır olun. Bunun için en kolay çıkış yolu sehpalarınıza tealight mumluklar yerleştirmek olabilir. Eğer bir de bu mumluklara kokulu tealight mumlar yerleştirirseniz, evinizin oturma odası bir cennet köşesi gibi görünebilir. Kokulu mumlar hem güzel görünür, hem de havaya çok hoş kokular salarlar. Bu yüzden sehpaların üzerine çeşitli boy ve şekilde uygun renklerde tealight mumluklar yerleştirin. Güzel bir tepsi alıp, üzerine antika bir mumluk da koyabilirsiniz.

Evinizin Girişi

İnsanlar genellikle evlerinin girişlerini gerektiği gibi dekore etmiyorlar. Bu bölüm konusunda çok telaşlı ve baştan savma davranılıyor. Oysaki iyi dekore edilmiş bir giriş misafirlerinizi eve girdiği anda etkiler. Girişe yerleştirebileceğiniz bir giriş masanız varsa o zaman bunun üzerine şık tealight mumluklar yerleştirin. Mumlukların içine de kokulu mumlar koyun. Böylece evinize girer girmez hissedilen güzel koku, misafirlerinizi rahatlatacaktır. Bu bölüme mumlukların yanında taze çiçekler de yerleştirebilirsiniz.

Yemek Odası

Filmlerde lüks mumluklarla süslenmiş büyük yemek masaları görürsünüz. Bu görüntüyü neden evinizde yaratmayasınız ? Yemek masalarında yiyecek aromalarını bastırmaması için kokusuz mumlar önerilir. Burada kullanacağınız yüzer tealight mumluklar,  çok güzel bir ortam oluşturmanızı sağlar. Aynı şekilde,  yemek odasındaki özel dekoratif mumluklara kokusuz konik mumlar ya da kokusuz cam tealight mumluklar yerleştirmeniz öneriyoruz.

Tealight Mumluklar

Bu mumluklar sıklıkla fondü ya da çeşitli gıdaları ısıtmak için de kullanılırlar. Ayrıca vurgulu bir aydınlatma ve aromatik kokulu yağların ısıtılması içinde kullanılırlar. Tealight mumluklar genel olarak diğer tealight mumluklarla birlikte grup halinde kullanılır. Tek başlarına ışıkları oldukça zayıftır.

Bir okuma ya da çalışma ışığı olarak tasarlanmamışlardır. Daha ziyade uzun süreli bir konfor ışığı olacak şekilde kullanılırlar. Bir tealight mumun yanma süresi ortalama 4-5 saattir. Oysaki bütün gece yanması tasarlanan daha büyük mumlar 8-10 saat yanabilir.

Tealight mumluklar, genellikle şeffaf cam bardaklarda kullanılırlar. Cam mumluktan dışarı daha çok ışık yansır. Hatta bazılarında birden fazla renk kullanılarak vitray bir görünüm sunulur.  Son 20 yılda daha da fazla yanmayı sağlamak ve mumun tamamen sıvılaşmasını tetiklemek için cam bardak şeklinde mumlukların patenti alındı ve kullanılmaya başlandı. Böylece tealight mumların yanma süresi uzadı.

Bu mumlar dekoratif mumluklarda da kullanılır. Tealight mumluk kullanırken yanmış kibritler mumluk içinde bırakılmamalıdır. Bu durum, tehlikeli derecede aşırı ısınmaya sebep olabilir. Aşırı ısınma balmumun ateşlenme noktasına ulaşmasına ve tutuşmasına neden olur. Eğer mumluk plastik bir yerde ya da televizyon vb. bir cihazın üzerinde duruyorsa bu kadar yüksek sıcaklık sakıncalı sonuçlara sebep olabilir.

Bu nedenle tealight mumluk alırken, mumlukların imal edildikleri malzemelerin kaliteli olmasına özen gösterilmelidir.

Tealight mumluklar çok çeşitli şekillerde üretilebilir dere taşı, dökme taş, cam, metal, seramik ve diğer malzemelerden üretilebiliyorlar. Çok değişik renk, desen ve çeşitte olabiliyorlar.

Tealight mum siparişi verdiğinizde toptan siparişlerinizde özellikle https://www.arkadastobacco.com/tealight-mum ve mumlarda çok ciddi oranda indirimlerimiz vardır. Bunlardan yararlanmak için bilgi alınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ