Web sitemize hoşgeldiniz.

Şönil Nedir

4 Mayıs 2017

Şönil pamuk, ipek veya yün gibi malzemelerden yapılır. Kadifemsi bir dokuya sahip olan şönil iplik ya da kumaş halinde bulunur. İplikler kalın ve yumuşaktır. Şönil genellikle bornoz ya da havlularda kullanılırken çok kullanışlı halılar için de kullanılır. Pipo temizlemek için de kullanılan şönil ile birbirinden farklı kullanım alanları yaratabilirsiniz. Özellikle süsleme ve oyuncak yapımında çocuklar için kullanılabilir.

Şönil Kumaş

Şönil iplikler kullanılarak kumaş yapılabilir. Peki şönil kumaş nedir? Yumuşak dokusuyla dikkat çeken şönil özelikle bebek battaniyesi yapımında tercih edilir. Kadifemsi dokusu ve kabarık yapısı ile kazaklarda da tercih edilen şönil uzun süre kullanılabilen dayanıklı bir kumaştır. Ancak bu kumaşı yüksek derecedeki suda yıkamak kumaşa zarar verir.

Şönil Nasıl Kullanılabilir?

İnce şeritler halinde piyasada bulunan şöniller kumaştan farklıdır. İçerisinde yumuşak metal tel bulunan ve genellikle 20-50 arası şeridin bulunduğu paketlerde satılan şönil ile yapılan etkinlikler bir hayli fazla. Örneğin farklı renklerdeki şönillere kolaylıkla elinizle şekil verip süs amaçlı kullanılabilecek çiçekler yapabilirsiniz. Dahası çocuğunuz ile birlikte oyun hamurları ve şönilleri birleştirip yeni bir oyun yaratabilirsiniz. Ayrıca bu şöniller çocukların motor becerilerinin gelişmesine yardımcı olabilecek zararsız bir oyuncaktır.

Simli şöniller ile neler yapılabilir sorusuna ise en güzel yanıt dolap kapaklarına yerleştirebileceğiniz süslemeler olacaktır. Şönil kullanımı ile ilgili videoları izleyerek kolayca süs eşyası oluşturabilirsiniz. Hatta bu süslemeleri hediye edebilirsiniz.

Şönilin Halıda Kullanılması

Şönil halı yapımında kullanılabilen bir kumaştır. Yumuşak dokusu ile genellikle çocuk odalarına tercih edilir. Emeklemeye başlayan bir bebek için en yumuşak halı tercihi şönilin kullanılmış olduğu halılar olacaktır. Şönil halıların farklı boyutlarını ve farklı renklerini bir araya getirerek oda içerisinde kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

Şönil Satın Almak İstiyorsanız

Kendinize kolay bir hobi edinmek için veya çocuğunuzun motor becerilerini geliştirmek için kullanabileceğiniz şöniller size farklı tasarımlar vadeder. Hayal gücünüzü kullanarak geliştirebileceğiniz bu tasarımlar hem evinizin dizaynı için farklılık yaratacak hem de çocuğunuz için zararı bulunmayacak bir oyuncak olacaktır. Hobilerinizi kazanca dönüştürmek isterseniz de şönillerden yaptığınız süslemeleri satabilirsiniz. Şönil fiyat bakımından çok uygundur. İçeriğindeki şerit sayısına göre değişen paketlerin fiyatları ortalama olarak 3-5 TL gibi cüzi rakamlarda bulunuyor.

Aklınızdan şönil satın al gibi bir düşünce geçiyorsa zaman kaybetmeden online alışveriş sitelerine bakabilirsiniz. Hem renk çeşitliliği hem de uygun fiyat aralıkları alışveriş siteleri sizin için daha karlı konumda bulunur.

Şeritler dışında şönil nereden alınır diye düşünüyorsanız kumaş satan mağazalarda şönil kumaşlar bulunur. Bu kumaşları da kendi tasarımınızın boyutlarına göre satın alabilir ve böylelikle kolayca eşyalar üretebilirsiniz.

Sizin için yeni bir hobi alanı olabilecek şönilleri şönil nerede satılır diye düşünmeden kendiniz de satabilirsiniz. Şönil kullanımı hem eğlenceli hem kazançlı olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ