Web sitemize hoşgeldiniz.

Şönil Kumaş

4 Mayıs 2017

Şönil kadifemsi dokusuyla yumuşak bir kumaş çeşididir. Şönilin pipo temizleyicisi olmasından el işi aktiviteleri için güzel bir araç olmasına kadar birçok farklı kullanım alanı vardır. Şönil kumaş genellikle battaniye ya da yastık yüzü gibi ürünlerde de kullanılabiliyor. Özellikle çocuklar için zarar verici olmayan, içinde metal tel bulunan şönil şeritler küçük çocukların motor becerilerini geliştirmek için tercih ediliyor.

Şönilden Yapılmış Kumaşlar

Şönil kumaş nedir diye inceleyecek olursak bu kumaşın yapımında ipek ya da yün kullanılır. Dolayısıyla yoğun bir yumuşaklık hissi veren kabarık kumaş kazaklarda, atkılarda, berelerde, battaniyelerde kullanılabiliyor. Görüntüsü de çok şık olan bu kumaşın çok sıcak dereceli yıkama programlarında yıkanmaması gerekir. Buna dikkat edildiğinde uzun süre kullanılabilecek bir kumaş türüdür.

Şönilin Halıda Kullanılması

Yumuşak dokusu göz önüne alındığında şönil halı yapılması çok olağan. Özellikle bebek odaları için tercih edilebilecek bu halı yeni emekleyen bebekler için daha uygun olacaktır. Sert yünlerden yapılmış ya da eskiyip sertleşmiş halılar bebeğe zarar verebilir.

Şönil Nasıl Kullanılabilir?

Şönil ile yapılan etkinliklerdir hayli fazladır. Fazla olmasının nedeni içinde yumuşak metal bulunan şerit şeklinde üretilmiş şönillerdir. Bu şöniller çok ucuz fiyatlara satılır ve süslemelerde çok fazla kullanılır. Eğer kendinize yeni bir hobi alanı edinmek isterseniz şönillerden çeşitli süsler yapabilirsiniz. Özellikle küçük çocukların motor gelişimlerinin tamamlanması önemlidir. Tutma gibi büyük motor becerilerinden düğüm atma gibi ince kas motor gelişimine kadar destekleyici olacak şönilleri eğitici amaçla kullanabilirsiniz.

Simli şöniller ise süs eşyası yapımında daha sık kullanılır. Özellikle hediyelik eşya olarak kullanılabileceğiniz bu ürünleri simli şönil ile neler yapılabilir diye düşünüp farklı tasarımlar elde ederek geliştirebilirsiniz.

Şönil Satın Almak İstiyorsanız

Sizin de aklınızda şönil satın al gibi bir fikir varsa kesinlikle bunu yapmalısınız. Kısa videolarla birlikte şönillerden nasıl süs eşyası yapılacağını öğrenebilirsiniz. Kendinize boş vakitlerinizi daha eğlenceli geçirmek için bir hobi olarak edinebileceğiz gibi hem de bu eşyaları satarak gelir elde edebilirsiniz.

Eğlenceli şekilde para kazanmak istiyorsanız şönil fiyat araştırması yapabilirsiniz. Genellikle 3-5 TL gibi fiyatlara satılan şönil şeritlerini başka kumaşlarla birleştirerek dolap süsleri elde edebilirsiniz. Ya da yapay çiçeklere ekleyeceğiniz şönil çiçeklerle salonunuz için kullanabileceğiniz süs eşyası oluşturmuş olursunuz.

Şönil nereden alınır diye düşünüyorsanız online alışveriş siteleri size bu konuda yardımcı olabilir. Kolaylıkla sipariş edebilirsiniz. Ayrıca online alışveriş sitelerinin en iyi yanı çok fazla renk aralığında şönil bulunduruyor olmalarıdır. Farklı renkte ve çeşitlerde şönil satın alarak daha farklı tasarımlara imza atabilirsiniz.

Kumaş şönil nerede satılır diye düşünüyorsanız kumaş satan büyük mağazalara uğramanız yeterli olacaktır. Bu sayede hem şönil dokusunu keşfetmiş olursunuz hem de tasarımlarınız için uygun renkleri satın alırsınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ