Web sitemize hoşgeldiniz.

Şönil İle Yapılan Tasarımlar

1 Mayıs 2017

Şönil gün geçtikçe daha fazla kullanılmaya başlanılan bir ürün haline geldi. Şönil kumaştan farklı olarak yumuşak bir tele sarılı olan şönil ipliğin oluşturduğu ve aynı isimle anılan şönil başlangıçta pipo temizleyicisi olarak kullanılıyordu. Daha sonra el işi aktivitelerinde de kullanılmaya başlandı. Genellikle çocuklar ile birlikte yapılan bu aktivite aynı zamanda çocukların ince kas motor gelişimlerini desteklediği için sevilerek kullanılan bir oyuncak olarak yerini almaya başladı. Çocuklar için oyun hamurlarıyla birlikte kullanılıp pek çok yeni oyuncak yapılabilir. Tüm bu tasarımlar sizin hayal gücünüz ile ilişkilidir.

Şönil Kumaş

Şönil kumaş formunda ve iplik formunda piyasada satılmaktadır. Peki, şönil kumaş nedir? Diğer kumaşlardan farkı nedir? Şönil kumaşın yapımında ipek, kadife ve yün kullanılır. Böylece ortaya yumuşak ve kabarık dokulu bir kumaş ortaya çıkmış olur. Bu kumaş kışlık tekstil ürünleri için sıkça tercih edilmektedir. Özellikle kazak ve atkı yapımında kullanılan bu kumaş diğer kumaş türlerine göre daha sıcak tutmaktadır. Diğer yandan daha dayanıklı olan bu kumaşı çok sıcak suda yıkamazsanız uzun süre kullanabilirsiniz.

Şönil Nasıl Kullanılabilir?

Şönilin kullanılması gün geçtikçe değişik alanlara da yerleşmiştir. Aksesuar yapımından süs eşyası yapımına kadar kullanılan şönil ile yapılan etkinlikler yapanın hayal gücüyle sınırlandırılmıştır. El becerisi ve hayal gücü bir araya gelerek ortaya el emeği süs eşyaları çıkarmaktadır. Bu süs eşyalarını evinizde sergileyebileceğiniz gibi satarak para da kazanabilirsiniz. Önemli olan boş vakitlerinizi doğru değerlendirebilmek. Bunun için şönil tasarımını hobi olarak edinebilirsiniz.

Yeni bir üretim olan simli şönil ile neler yapılır sorusuna ise cevap olarak yapacağınız ürünün niteliği ön plana çıkmaktadır. Çok şık bir kapı süsü yapmak istiyorsanız bu noktada da simli şönilleri kullanabilirsiniz. Mumluk ya da gece lambalarınızı süslerken kullanabilirsiniz.

Sizin de aklınızdan şönil satın al gibi bir fikir geçiyorsa bunu değerlendirmelisiniz. Böylelikle kendinize kolay bir hobi edinmiş olursunuz.

Şönil Halı

Şönil halı diğer halılara göre daha yumuşaktır. Evinizin her odasında kullanabileceğiniz bu şık halılar genellikle çocuk ve bebek odaları için tercih edilmektedir.

Şönil fiyat olarak diğer halılarla hemen hemen aynı ücrettedir. Çok fazla fiyat farkı bulunmamakla birlikte daha dayanıklıdır.

Şönil Satın Almak

Şönil nereden alınır, nerede bulabilirim diye merak ediyorsanız sizin için en uygun alışveriş yeri online satış yapan siteler olacaktır. Bu siteler dükkanlar gibi yer sıkıntısı çekmediği için yüzlerce ürünü barındırabilir ve size çeşit olarak çok fazla seçenek sunarlar. Bu sayede siz de istediğiniz ürüne kolayca erişirsiniz.

Kumaş şönil nerede satılır derseniz size en yakın kumaş dükkanına gidebilirsiniz. Kumaş dükkanlarında farklı renk ve türlerde şönil bulunur. İstediğiniz boyutlarda kestirerek tasarımlarınız için satın alabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ