Web sitemize hoşgeldiniz.

Siyah Mum

Siyah mum çeşidi çok tercih edilen renkli mum seçeneklerindendir. Mumların yüzyıllardır insan ruhunu ve bedenini iyileştirici güçte olduğu bilinir. Sakinleştirici etkisiyle rahatlatır. Negatif enerjiden arınmak için kullanılabilirler. Özellikle siyah mum meditasyonlar kötü enerjilerden arınma amaçlı kullanılmaktadır. Mumun etkileri renklerine göre değişiklik gösterebilir.

Renklerine Göre Mum Çeşitleri

Mumlar aynı güller gibi renklerine göre farklı anlamlara gelmektedir. Bazı renkler iyiliği ve güzelliği temsil ederken bazıları da kötü enerjileri yok etmesiyle bilinir. Siyah mum oldukça güçlü bir koruyuculuğa sahiptir. Negatif enerjiyi emerek uzaklaştırır. Hastalıklardan, kötü enerjiden, şanssızlıktan korunmak için kullanılabilir. Siyah Mum çok güçlü bir enerjiye sahiptir bu nedenle dikkatli kullanmak gerekebilir.

Konsantrasyon Arttıran Mumlar

Yeşil mumlar başarı ve bereketi sembolize eder. Yeni bir iş arandığı zaman, işteki başarı ya da gelir arttırılmak istendiği zaman yeşil mum oldukça idealdir. Ayrıca yeşil renk kalp çakrası ile ilişkilidir. Bu nedenle dostluk bağları arttırılmak ya da ikili ilişkiler güçlendirilmek isteniyorsa yeşil renk mum kullanmak tavsiye edilir. Yeşil renk mum, kahverengi renk mum ile kullanılırsa mumun etkisi arttırılabilir.

Sarı mum; zekayı ve zihnin gücünü sembolize eder. Sarı renk mum konsantrasyon ve odaklanmayı arttırır. Zihnin ve yaratıcılığın güçlenmesini sağlar. Kişi kendini sinirli veya depresyonda hissettiğinde sarı renk mum kullanması tavsiye edilir. Rüyalarla ve hafızayla ilişkilendirilir.

Mavi renk mum dinlenme, ruh sağlığı, meditasyon, rahatlama için kullanılabilir. Kararsız veya sinirli bir ruh haline sahip olunduğunda kullanılması tavsiye edilir. Mavi renk mumun anlamı tonlarına göre değişiklik gösterebilir. Koyu mavi renk mum neşeyi arttır, ruh sağlığına ve uykuya iyi gelir. Rüyalar ile ilişkilendirilebilir. Ayrıca kişinin enerjisini arttırmak için kullanılabilir. Açık mavi renk mum ise saflık ile ilişkilendirilir. Korkulara ve negatif enerjiye karşı korunma sağlamasıyla bilinir. Mor renk mum ile kullanmak etkilerini güçlendirebilir.

Sevgi ve Aşkı Temsil Eden Mumlar

Kırmızı mum; gücü, aşkı sembolize eder. Düşmanlara karşı durma gücünü arttırır. Kırmızı renk mum çoğu zaman doğurganlık, özgüven, bereket, sağlık, fiziksel enerji, cesaret, dünyevi hazlar, canlılık ile ilişkilendirilir. Kırmızı renk de siyah renk ile aynı şekilde oldukça güçlü bir enerjiye sahip olduğundan dikkatli kullanmak gerekir.

Pembe mum; sevgi, dostluk, aşk, aile, huzur, heyecan, güven ile ilişkilendirilebilir. Dostluk bağlarını kuvvetlendirmek için ya da ilişkilerdeki sorunları gidermek için kullanılabilir. Ruhsal terapi ya da meditasyonlarda kullanılması idealdir. Beyaz mum ile kullanılarak etkileri arttırılabilir.

Negatif Enerjiden Arındıran Mumlar

Mor mum; spiritüel çalışmalarla, psişik güçlerle ilişkilendirilir. Mor renk mum ile siyah mum benzer yönler taşımaktadır. Mor renk mumun sahip olunanı katlama ve arttırma özelliği vardır. Fakirlik daha çok fakirliğe, başarı daha çok başarıyla, zenginlik daha çok zenginliğe dönüşebilir. Bu yüzden dikkatli kullanmak gerekir. Negatif karmayı bozduğuna inanılır. Güçlü bir değişim isteniyorsa genellikle mor renk mum kullanmak tavsiye edilir. Mavi renk mum ile beraber kullanılarak etkileri arttırılabilir.

Turuncu mum; turuncu renk mum sevinç, yaratıcılık, enerji, cesaret ile ilişkilendirilir. Hızlıca ulaşmanız gereken hedefler varsa turuncu renk mum kullanabilirsiniz. Yaratıcılığı ve fiziksel, zihinsel enerjiyi arttırır. Olumsuzlukları olumlu hale dönüştürmeye yardımcı olur. Ayrıca dostluk bağlarını güçlendirmeyi sağlar.

Kahverengi mum; tarafsızlık, arkadaşlık, iyilik, güvenlik ve hayvanlarla ilgili konularla ilişkilendirilir. Kahverengi renk mum, beyaz renk mum ile kullanılarak faydalı etkilerinden daha çok yararlanılabilir.

Altın rengi mum; altın rengi Güneş’in etkilerini çekmesi ile bilinir. Şifa, mutluluk, güç, başarı, zenginlik, statü, güzellik, zeka, cesaret, cömertlik gibi konularda yararlı etkileri vardır.

Gümüş rengi mum; gümüş rengi Ay ile ilişkilidir. Şeffaflığı, dürüstlüğü sembolize eder. Telepati, sezgi, kehanet gibi konularda etkileri vardır.

https://www.arkadastobacco.com/siyah-mum ve diğer tüm mumları bulun!

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ