Web sitemize hoşgeldiniz.

Sigara İçenler İçin Ne Hediye Alınır?

Çevrenizdeki birine değişik hediyelik eşya almayı düşünüyorsanız ilk olarak sigara içip içmediğini gözden geçirin. Çünkü sigara içenler için çok şık ve gösterişli ürünler bulabilirsiniz. Bunlardan bir kısmını kısaca anlatmaya çalışalım.

Puro Çakmaklarının Özellikleri

Puro içenlerin en gözde aksesuarlarından olan puro çakmakları diğer çakmaklardan bir takım özellikleri ile ayrılır. Bunları şu şekilde özetleyebiliriz.

  • Puro çakmakları daha büyük çaplı ve ağır ürünlerdir.
  • Alev mekanizmaları diğer çakmaklara göre daha güçlüdür.
  • Yapılarında manyeto ya da çakmak taşı kullanılmaz. Izgaralı diye tabir edilen ve daha uzun süreli ateşleme yapan bir sistem içerirler.

Puro çakmakları sigara içenler için alınabilecek en farklı hediyelik eşya türlerinden biridir. Tabi yanında bir tane de puro alırsanız daha iyi olacaktır. Puro konusunda da el yapımı Küba puroları piyasanın en çok rağbet görenleridir.

Pipo Çeşitleri Nelerdir?

Pipo içmek meraklıları için bir tütün tüketim aracından ziyade kültüre dönüşmüştür. kendine özel tütünü, temizleme çubuğu ve çakmağı olan bu ürünler Amerika’nın yeri kabilelerinden çıkarak bütün Dünya’ya yayılmıştır.

Günümüzde ise kullanımla birlikte bir aksesuar olarak da işlev görür. Bu yüzden hediyelik kategorilerinde de pipo türevlerini görebilirsiniz.

Lületaşından Yapılan Pipolar: Eskişehir Dünya’da lületaşı rezervinin yaklaşık % 70’ini barındırır. Bu yüzde pipo yapımı burada çok gelişmiştir. Ustalık derecesi arttıkça piponun maliyeti de artar.

Briar Pipolar: Pipo yapımında kullanılan malzemelerin en yaygınlarından biri de briardır. Ülkemizde gül kökü olarak adlandırılan bir ağaçtan yapılan bu çeşitler tiryakiler ve koleksiyonerlerin gözdesidir.

Sigara Tabakası Çeşitleri Nelerdir?

Yukarıda bahsettiğimi ürünler hep beli bir maliyeti olan hediyeliklerdi. Ancak ben daha ucuz hediyelik eşya arayışındayım diyorsanız sigara tabakalarına yönelebilirsiniz.

Tabakaların hala en çok satılan modelleri klasik olanlardır. Ancak özellikle gençler arasında desenli ya da baskılı tabalar çok tercih edilir.

Kaplamalı Sigara Tabakaları: ayrı bir parantez açılmayı hak eden bu ürünler genelde suni deri kullanılarak kaplanır. Bazılarının üzerinde işlemeler de olabilir. Gösterişli ve kullanışlı bir hediye almayı düşünenler için biçilmiş kaftandır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ