Web sitemize hoşgeldiniz.

Sigara ağızlığının zararları nelerdir

Sigara ağızlıkları sigaranın olası zararlarını azaltabilmek üzere geliştirilmiş olan ürünlerdir ve bu ürünlerin kullanım oranları son yüzyılda büyük artış göstermiştir. Sigara ağızlığının spesifik bir zararı olduğu söylenemez. Fakat ağızlığın düzenli olarak temizlenmemesi gibi durumlarda çeşitli mikroplar ağızlıkta üreyeceklerinden sağlığınız açısından tehdit oluşturabilirler. Bu filtre benzeri ürünler karbon ve nikotini süzebilecek donanıma sahip olmadıklarından yeteri kadar verimli ürünler değillerdir. Sigara ağızlığının zararları kullanıcılar tarafından yeteri kadar bilinmemektedir ve sigara ağızlıklarının sigara içerisinde bulunan birçok zararlı ürünü süzdükleri düşünülmektedir. Bir sigara ağızlığının düzenli olarak temizlenmiyor olması nikotin ve katranın filtre kısmında birikmesi demektir. Bu durum da her içişte daha fazla nikotin ve katran almanıza sebebiyet vermektedir. Bu sebeple sigara ağızlığı kullanmakta ısrar eden bireylerin sigara ağızlığı temizliğinin püf noktaları konusunda bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Sigara ağızlığı temizliğinde dikkat edilmesi gereken konular:

  • Sigara ağızlığının her kısmının temizlendiğinden emin olabilmek için ağızlıklar ince çubuklar yardımıyla temizlenmelidirler
  • Bir ağızlığın tıkanması kullanıcı için sorun oluşturabilecek konulardan biridir. Tıkanan ağızlık, uzun süre boyunca temizlenmemiştir. Bu sebeple en kısa sürede verimli bir temizlik gerçekleştirilmelidir.
  • Tıpkı sigara filtreleri gibi sigara ağızlıkları da süzme işlemi gerçekleştirebilmektedirler. Bu süzme işlemi ağızlıkların tüm zararlı maddeleri emmesine sebebiyet vermektedir. Uygun solüsyon ve spreyler kullanıldığında ağızlıkların %72 oranında katran ve nikotinden arındırılmaları mümkün olacaktır.
  • Filtreli ağızlık modelleri içerisinde bulunan filtrelerin periyodik olarak temizlenmeleri gerekmektedir
  • Temizlik işlemi sırasında yardımcı ekipmanlar kullanılmalıdır. Sigara temizliği ile pipo temizliği birçok yönden benzerlik göstermektedirler. Bu sebeple pipo temizliği sırasında kullanılan malzemelerin çoğu sigara ağızlığı temizliği sırasında da kullanılabilmektedir.
  • Sigaraya takılan filtre, oldukça hassas bir yapıya sahiptir ve kolayca bozulabilir. Bu ürünlerin bakımı için geliştirilmiş olan karışımları kullanmanız durumunda verimli bir tütün içme deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

En İyi Sigara Filtreleri

En iyi sigara filtresi hangisi? Sorusu sigara ve tütün kullanıcıları tarafından sıkça sorulan bir sorudur. Piyasada bulunan en iyi filtre üreticileri şu şekilde sıralanabilirler; 2005 , Marla ,Gineh.

Filtreli Ağızlık Modelleri

Sigara ağızlığının zararları bulunmaktadır. Fakat filtreli ağızlıklar bu zararları bir nebze de olsa azaltmaktadırlar. Ortalama bir sigara ağızlığının fiyatı 50 ila 200 TL arasında değişmektedir. Sigara ağızlığı alımı sırasında ağızlığın hangi malzeme kullanılarak yapıldığı konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.  Gül ağacından yapılmış olan ağızlık modelleri uzun süre boyunca kullanabileceğiniz ağızlıklardır. Sigara ağızlıkları ile sarma sigaraların olası zararları azaltılabilmektedir.

200’lük Sigara Filtreleri

200’lük sigara filtreleri ile yaklaşık olarak 150 sigara sarabilmeniz mümkündür. Satın aldığınız tütünler 200 adet filtreyi tamamlayabilecek miktarda olmayabilirler. 200’lük sigara filtrelerini alarak sigara içmeyi  azaltabilmeniz mümkün olacaktır. Sigaralarınızdaki nikotin ve katran oranları bu filtreler yardımıyla azaltılacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ