Web sitemize hoşgeldiniz.

Sigara Ağızlığı Yararları ile Azami Korunma

Sigara, içerdiği maddeler nedeniyle bağımlılık yapan bir üründür. Sigarayı bırakması çok güçtür. Sigara içme alışkanlığı genellikle ergenlik dönemlerinde elde edilir. Dişte ve tırnaklarda sararma, parmaklarda da koku yapar. Tütünün içindeki nikotin sebebiyle de sağlık açısından risk taşır.

Sigara Tüketimi

Dünyada sigara içen insan sayısı yaklaşık olarak 1,1 milyar civarındadır. Gelişmiş ülkelerde, diğer ülkelere oranla sigara kullanıcı sayısı daha çok görülmektedir. İçindeki maddeler nedeniyle bağımlılık yaratan sigara, dünya genelinde insanların en çok satın aldığı ürünlerden biridir. Sigaranın olumsuz etkilerini, sigara içenler için tamamıyla yok etmek imkânsızdır. Bunun için sigarayı bırakmak gerekir. Sigarayı bırakamayanların önünde ise tek bir yol belirir. O yol da bu maddenin olumsuz etkilerinin düşürülmesidir. Sigara ağızlığı tam da bu noktada devreye giriyor çünkü sigara ağızlığı yararları ile azami korunma sağlanıyor!

Sigara Ağızlığı Tam Olarak Ne Oluyor?

Bir çubuk biçiminde olan sigara ağızlığının iki ucu vardır. Bu iki uçtan biri, nefes çekmek içindir. Diğer uca da sigara takılır. Sigara ağızlığının tek parçalı çeşitleri olabildiği gibi çok parçalı olanları da mevcuttur. “Yekpare” ya da “som” ağızlık denilenleri tek parçalıdır. Çok parçalı olan türlerinin ismi ise “geçme” ağızlıktır. Sigaranın ağızlık kısmı ise üç bölümden oluşur. “Başlık” ağza konulan kısma denir. Orta kısmına “orta” adı verilir. “Etek” ise sigaranın takıldığı kısma konan addır. El yapımı olanları daha çok tercih edilir çünkü bu, sigara ağızlıklarının özenli ve titiz bir işçilik sonucu üretilmiş olduğunu gösterir. Kehribardan yapılmış olanları yaygın bulunur. Kehribar dışında da yasemin, boynuz, kiraz, taş ve gümüşten olanları da mevcuttur.

Sigara Ağızlığının Yaşamımıza Etkileri

Sigara ağızlıklarının içlerinde bulunan sigara filtreleri, tütünün yarattığı olumsuz etkileri azaltmak için kullanılır. Sigara tüketicilerinin sağlığı açısından bu sigara filtrelerini kullanmaları gerekir. Peki, ne işe yarar bu filtreler? Sigara ağızlıkları içindeki filtreler tütünde bulunan nikotin maddesini süzülmesini sağlar. Nikotinin fazla alınması zamanla kalp rahatsızlıklarına ve inmeye yol açar. Enfeksiyonlara karşı insan bedenini duyarlı hale getirir. Sigara ağızlığı kullanan bireyler için bu olumsuz koşul aza indirgenmiş olur. Sigara ağızlığı yararları ile azami korunma elde edilir. Ayrıca sigara kullanıcılarının en çok şikâyet ettikleri konulardan bir diğeri olan tırnak ve dişte sararma durumunu da bu ağızlıklar ile çözmek mümkündür. Sigara ağızlıkları sayesinde sigarayla direk temas engellenir. Bu sayede sararma problemi çözülmüş olur. Filtreli ağızlık, hem sağlığınızı koruyan bir üründür hem de yapısı gereği şık ve kaliteli bir duruş gösterir. Düzenli olarak bu ağızlıkları kullanan tüketicilerde, sigara ağızlıklarının bir alışkanlık haline dönüştüğü gözlemlenmiştir. Farklı renklerde ve boyutlarda bulunabilen sigara ağızlıkları ile kullanıcıların hem gözüne hem sağlığına hitap edilir. Eğer sizde aktif sigara kullanıcısıysanız kendinize bir iyilik yapın ve bu ağızlıklara bir göz gezdirin. Özel günlerde ise tanıdığınız ve sevdiğiniz insanlara da sigara ağızlıkları hediye ederek onları düşündüğünüzü bir kez daha ispat edin… İyi alışverişler!

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ