Web sitemize hoşgeldiniz.

Sigara Ağızlığı İmalatı Yapan Firmalar

Tütünü dünyaya Amerika yerlileri yani Kızılderililer tanıttı. Ancak onlar zamanında tütünü pipo gibi içerlerdi. Hatta öyle alelade bir şey olarak değil oldukça değer verirlerdi. Öyle ki bizim “barış çubuğu” diye bildiğimiz şeyi törensel ve önemli anlarda içerlerdi. Tüm bunların yanında tütün keyfi farklı alanlara ayrıldı. Pipodan puroya, purodan sigaraya kadar değişti. Sonra bununla da yetinmeyen insanoğlu bu keyifleri daha da arttırmanın bir yolunu aradı. Sigara için aslında çok pratik ve basit bir çözüm buldu. Sonra bunu çok daha klas ve daha güzel bir yolla kullanmaya devam etti. Evet, sigara ağızlığı imalatı yapan firmalar ve vizyonlarıyla artık çok daha estetik bir sigara keyfine sahibiz.

Hangi Firmalar

Sigara ağızlığında ülkemizde her ne kadar yeni bir talep yaşansa da dünya genelinde zaten çok biliniyor ve seviliyor. Hatta ülkemizdeki bazı firmalar bu talebi karşılıyor ve hem ülke ekonomisine katkıda bulunuyor, hem de ülkemizde ARGE çalışmalarıyla bilime de katkıda bulunuyor. Örneğin Stop sigara filtresi için üretici firma ve İstanbul Teknik Üniversitesi ortak bir ar-ge çalışması sürdürüyor. İmalat yapan firmalar arasında Vedrek Plastik markası ilk akla gelenlerden. Bu marka daha çok filtreli ağızlıklarıyla tanınıyor. Bu modellerde sigara ağızlığı küçük ve içinde yerleşik bir filtre bulunuyor. Kullanım sınırına gelince filtreli ağızlığı atıyorsunuz. Aslen Japon markası olan Friend Holder markası da aynı şekilde filtreli ağızlık imalatı yapıyor. Ülkemizde üretimi henüz yapılmasa da oldukça çok beğeniliyor. Yine ülkemizde çok sevilen ve ekonomiye katkı yapan diğer markaya ise Pipsan örnek gösterilebilir. İlk olarak pipo üretmeye başlayan bu firma daha sonra ürün çeşidini genişleterek sigara ağızlığına da yöneldi. Farklı materyallerden üretilen ürünleri şık ve kaliteli tasarımlarıyla sunan Pipsan, ürünlerinde ağızlık ve sigarayı ayrı ayrı sunuyor. Şahin sigara ağızlıkları da tıpkı Pipsan gibi pipo ile başlayıp sigara ağızlığı da üreten diğer markadır.

Sigara Ağızlıkları Faydalı Mı Zararlı mı?

Sigara ağızlıkları genel olarak sağlığa zararlı diye bilinir. Ancak bu çok yanlış bir algıdan ibarettir. Öncelikle sigara ağızlığı faydaları arasında daha rahat ve kaliteli içim keyfi sunması gelir. Sigara filtreleri katran, zifir gibi zararlı maddeleri çok büyük oranda tutar. Bu da daha az öksürük, boğaz yanması ve nefes darlığı demektir. Ayrıca nikotini tutmadığı içinde sigaranın keyfinden bir şey eksiltmez. Bu da size daha az zararlı sigara keyfi yaşamanıza imkân verir.

Sigara Ağızlığı Çeşitleri

Sigara ağızlıkları tüm bu imkânları farklı model ve çeşitlerle size sunar. Genel olarak filtreli sigara ağızlığı tek kullanımlık ya da en fazla 5 – 8 kullanımlık olarak tasarlanırlar. Bunların kullanım ömrü dolunca atılmalı ve bir daha kullanılmamalıdır. Genel olarak ülkemizde 6mm sigara ağızlığı kullanılır. Ancak sigara ağızlıklarında bayan erkek ayrımı olduğu için bu modeli daha çok erkekler kullanır. Daha ince ve şık olan bayan sigara ağızlığı modelleri, diğer adıyla slim modelleri daha çok bayanlar tercih ediyor. Slim sigara ağızlıkları için ayrıca üretilen slim sigara filtresi kullanmalısınız. Aksi halde ağızlığın hiçbir faydasını göremezsiniz. Bu detayı iyi düşünen sigara ağızlığı imalatı yapan firmalar genelde ağızlıkla filtreyi aynı anda sunuyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ