Web sitemize hoşgeldiniz.

Sevgiliye Hediyelik Seçerken Yapmamanız Gerekenler

Sevgiliye hediyelik seçmek, almak ya da hazırlamak hiç kolay iş değildir. Kaybetmekten korktuğumuz bu özel insanlara en güzel hediyeleri vermeyi boynumuzun borcu biliriz. Bazen hediye seçmek çok zor olur bazen de istediğiniz hediye bellidir ama ekonomik durumunuz buna el vermez.

Böyle bir paradoksun içinde kaldığınız durumlarda kara kara düşünmekten hep son güne kalırsınız. Aslında çoğu insan gibi 2-3 gün önceden aklınıza gelir ama gerçek anlamda ne alacağınızı düşünmezsiniz. Çünkü o anda alacağınız hediyelik eşya kafanızda varmış gibi dursa da son gün işlerin hiç de öyle olmadığını görürsünüz.

Şimdi size bir sır verelim ve hediye alırken yapılması değil yapılmaması gerekenlerden bahsedelim.

Hediye Alırken Ne Yapmamalı?

İhtiyaçlar, ucuz hediyelik eşya, pahalı markaların ürünleri derken hediye almanın nasıl bir olgu olduğunu, ne anlama geldiğini unuttuk. Madem öyle hediye alırken yapılması gerekenleri değil yapılmaması gerekenleri irdeleyelim.

  • Öncelikle hediye alırken ‘’acaba ne ihtiyacı var’’ diye düşünmekten kaçının. İhtiyaç sahiplerine ev kredisi vereceğiniz bir reklamda oynamıyorsunuz sonuçta. Hediye alırken stabil, spesifik ve kuralcı mantıkla düşünürseniz çuvallarsanız. Hediye almak mantığınızla ilerlemeniz gereken bir olay değil duygularınızla ve zevklerinizle bir arada yürüteceğiniz bir süreçtir. Sevdiğiniz kişi neyi beğeniyor, son zamanlarda en çok neyi istemiş bunlara kulak asın.
  • Hediye paketinizi hazır paketlerle yapmayın. Girdiğiniz mağazaların size verdikleri paketlerle paketlenmiş hediyeler karşınızdaki kişiye hediyenizi verirken hiç estetik durmayacaktır. Kendi paketinizi kendiniz yapın.
  • Hediye almak özel bir durumdur. Kişiselleştirilmiş ve özelleştirilmiş olduğu zaman bir anlam kazanır. En küçük bir hediyenin bile üzerine bırakacağınız kart, o hediyeye bir anlam katacaktır. Aldığınız anahtarlığı karşınızdakine ‘’senin için aldım, güle güle kullan’’ gibi klişe cümlelerle vermek yerine yanına koyacağınız bir kart ve üzerine yazdıklarınız çok şey değiştirebilir. ‘’Bu anahtarla açtığın kapılar nasıl huzur doluysa, benim yanımda da hep huzurlu ol’’
  • Giyim sektöründen uzak durun. Hiçbir insan için kıyafetler asla güzel hediyeler olmamıştır. İnsanların giyim konusundaki zevkleri bazen kendilerini bile şaşırtabilir. O yüzden siz siz olun bu riske asla girmeyin.

Hediyeleriniz Sizi Yansıtsın

Hiçbir zaman es geçmemeniz gereken en önemli şey alacağınız hediyelerin sizden iz barındırması gerektiğidir. Hediyenin sahibi olan kişi verdiğiniz hediyeye baktığında sizi hatırlıyorsa ve sizden hediyeyi aldığı anı unutmuyorsa doğru seçimi yapmışsınız demektir.

Bazı hediyeler vardır belli bir zaman geçince üstünden hediye olduğunu bile unuturuz ve evimizin içine nerden geldiğini sorgularız. Bu tür hediyeler kötü seçimlerdir. Birilerine hediye alırken anneye hediye alır gibi düşünmek de sizin için faydalı olabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ