Web sitemize hoşgeldiniz.

Sevgiliye Hediyelik Sadece Madde Değildir

Ucuz hediyelik eşya denilince akla gelen ilk ürünler anahtarlık, magnet, kupa ve aksesuar gibi ürünlerdir. Bu ürünler genelde gezmeye gittiğimiz ülke veya şehirlerden sevdiklerimize anı mahiyetinde aldığımız hediyelerdir. Daha çok bir hediyeden öte gidilen yere ait figürlerin simgelendiği küçük eşyalardır. Hatta gezi dönüşlerimizde kendimize de bu hediyelerden alırız. Magnet veya anahtarlıktan gezdiği ülke veya şehirler için koleksiyon yapanlar bile vardır.

Hediyelik eşyalar ise zorda kaldığımız zamanlarda bize yardımcı olan, pratik ve çok da ucuz olmamasından dolayı tercih edip, sevdiğimiz inşalar için özel gün ve zamanlarda aldığımız ürünlerdir.

Bu iki kavram hediyenin tam anlamını taşımasa da artık hediye kavramının yerini almış durumda. En yakınımızdakilere bile girdiğimiz hediyelik eşyacılardan aldığımız ürünleri hediye ediyoruz. Bu şekilde verilen ürünlerin özel olması ise tartışma konusu.

El Emeği Göz Nuru

Hayattaki en değerli varlığımız annemiz için hediye almak istediğimizde çarşı ve alışveriş merkezlerinde saatlerimizi harcarız. Vaktimizi hunharca harcadığımız bu günlerde anneye hediye olarak seçtiğimiz şeyler bazen el emeği göz nuru ürünler olabilir. Annelerimiz böyle şeyleri sever çünkü biliriz. Burada atladığımız nokta ise neden kendi el emeği ve göz nuru hediyelerimizi annemize sunmadığımız.

Annelerimiz için emek ve vakit harcayarak kendi yaptığımız hediyeler annelerimiz daha da mutlu etmez mi? Annemizin doğum gününe kadar büyüteceğimiz bir çiçek, onun için hazırlayacağımız hayal gücümüze bıraktığımız bir çerçeve ya da üzerinde görmesini istediğimiz kazağı ellerimizle örmemiz annemizi ne kadar da çok sevindirir oysa.

Aşkınızı Simgeleyecek Hediyeler

Gel gelelim romantik ilişkilere. Eşler ve sevgililer şu hayatta başka bir kandan olup da sevebildiğimiz tek varlıklardır. Aranızda hiçbir kan bağı olmamasına rağmen sevebildiğiniz bu insanlar güzel hediyeleri hak ediyorlar.

Sevgiliye hediyelik diye alacağınız pahalı mücevherleri bir kenara bırakın. Sevdiğiniz kişilere verdiğiniz değeri kendi emeklerinizle gösterin. Beraber vakit geçirebileceğiniz ortamları yaratın. Özel günler böyle zamanlar için tam bir fırsat. Bu fırsatları değerlendirmeyi unutmayın. Baş başa herkesten uzak, telefonlarınız kapalı bir akşam yemeği yiyin beraber. Karşılıklı iki kadeh tokuşturacağınız, arka fonda Müzeyyen Senar çalan bir ortam hazırlayıp eski günleri yâd edin beraber.

Şu hayatta birbirimize vereceğimiz en güzel hediyeler birlikte vakit geçirmek, unutmayın.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ