Web sitemize hoşgeldiniz.

Rüzgârda Sönmeyen Çakmak

4 Mayıs 2017

Çakmak, 1823 yılında Alman bir kimyager tarafından icat edilmiştir. İlk defa, ateşli silahtan merminin atılması amacıyla barutu tutuşturmak için kullanılmış. Tarihi geçmişi çok uzun yıllara dayanan çakmak, zamanla birçok farklı özelliklere sahip olması sağlanmıştır. O özelliklere sahip çakmaklardan biri de Rüzgârda Sönmeyen Çakmaklardır.

Rüzgârda Sönmeyen Çakmak Nedir?

Rüzgârda sönmeyen çakmaklar, şiddetli rüzgâra maruz kalsalar bile asla sönmeyen çakmaklardır. Klasik çakmaklarla sigarayı ve mangalı yakmak gibi çakmağın kullanılması gereken yerlerde, rüzgârlı olan havada kullanmak neredeyse imkânsızdır. Rüzgârda sönmeyen çakmaklar sayesinde rüzgârlı havalarda çakmak kullanılmaktadır. Bu çakmakların alevinin etrafı bir metal ile çevrilidir. Bu yüzden rüzgâr, alevi göremez ve göremediği için söndürememektedir. Bu çakmakları söndürebilmek için uygun olan açı ve kuvvetli bir üflemeyle ya da çakmağın kapağını, yanan çakmak alevinin üstüne kapatarak söndürülebilir. Birçok rüzgârda sönmeyen çakmak ismi ve isimleri bulunmaktadır.

Rüzgârda sönmeyen çakmak gazı, birçok normal standart çakmaklar için kullanılan çakmak gazlarıdır. Rüzgârda sönmeyen orjinal ve şık olan çakmaklarınızın içinde gaz biterse doldurtularak tekrar kullanabilirsiniz.

Rüzgârda Sönmeyen Çakmaklardan Rezistans Çakmak Nedir?

Elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürülüp birçok ısıtma işlemlerini de gerçekleştirebilen, rüzgârda sönmeyen çakmağın adı rezistanslı çakmaklardır. Rezistanslı çakmaklar, küçük elektrik pilleri ile çalışırlar.

Rezistanslı çakmak ile kış aylarında donan borulara tutularak pratik bir biçimde çözülme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda rezistanslı çakmak çeşitleri şık görünümlere sahip olduklarından dolayı yanında taşıyanlara güzel bir aksesuar olmaktadır.

Rüzgârda Sönmeyen Çakmaklardan Eurojet ve Rezistans Çakmaklar

Rezistanslı çakmakları sevdiklerinize hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz. Özellikle eurojet çakmak ile sevdiklerinizin isimlerini ya da isim ve soy isimlerinin baş hafilerini yazdırarak onların, kendilerini özel hissetmelerine sebep olabilirsiniz.

Rüzgârda Sönmeyen Çakmakların Fiyat Aralıkları

Rüzgârda sönmeyen çakmak fiyatları kalitesine göre değişmektedir. Bu çakmakların yapımında kullanılan malzemeler gerekli kaliteye sahip olmadıkları zaman fiyatları uygun aralıktadır. Fakat ucuz çakmaklarda, kalitesi düşük malzemeden yapılmasından dolayı çabuk bozulmalar meydana gelmektedir.

Sigara aksesuarı satan internet sitelerinde rüzgâr çakmağı fiyatlarındaki indirimden faydalanarak ayağınıza kadar getirtebilirsiniz.

Rüzgârda sönmeyen çakmak adı altında kullanımına ve şekline göre pek çok çakmak türleri bulunmaktadır. Rüzgârda Sönmeyen Çakmaklar, rüzgârlı ve soğuk havalarda işimizi kolaylaştırmaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ