Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Ne Kadar Sorusu Yanıtını Buluyor

Puro ne kadar diyenler, bu sorunun cevabını bilmek istemektedirler. Birçok puro çeşidi vardır. Hepsinin fiyatı da kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

 

Puro Fiyatları Nasıldır?

Puronun fiyatlarındaki en temel sınıflandırma kalite ve markaya göre yapılmaktadır. Şu an için bilinen ve dünyadaki en pahalı puro olan marka Gurkha black dragon firmasıdır. Tek bir puronun fiyatı ise 1.150 dolar civarındadır. Ancak bu oldukça abartılı bir purodur ve en üst seviyede bir ücret ve kaliteye sahiptir. Normal kalitede olan purolar ise çok daha ucuzdur. Bu puroların fiyatları, bütçenize ve alım gücünüze zarar vermez.

Puro Nerede Üretilmektedir?

Puronun üretim yeri Amerika kıtasıdır. Burada birçok ülke puro üretimi yapmaktadır. Fakat en bilinen puro üreticisi ülkelerin başında Küba, Meksika ve Nikaragua gelmektedir. Bunun yanı sıra ABD ve Ekvator’da da puro üretimi oldukça yaygındır. Birçok fabrika burada üretim yapmaktadır. Ayrıca el yapımı purolar da büyük beğeni toplamaktadır. Küba’da üretilen el yapımı purolar dünyaca ünlüdür. Dünyanın her tarafına ihraç edilmektedir.

Puro Nasıl Yakılır?

Puro yakımı biraz zordur. Bundan dolayı da bir takım şeylere dikkat etmek gerekmektedir. Bunların başında ise puroyu yakmak için kullanılacak olan kibrit ve çakmak gelmektedir. Her kibrit ile puro yakılmaz. Özel olarak üretilmiş olan puro kibritlerinin kullanması gerekmektedir. Kükürdü farklı olan bu kibritin kokusu yoktur. Kokusuz olduğu için de puroya zarar vermemektedir. Çünkü kükürt kokusu puronun tadını bozabilmektedir. O yüzden kokusuz olan kibrit tercih edilmelidir. Aynı durum çakmak için de geçerlidir. Torch diye isimlendirilen özel çakmaklar, sadece puro yakmak için üretilmiştir. Çünkü Torch çakmakların da kokusu yoktur ve bundan dolayı da puro içindeki aromaya zarar vermemektedir. O yüzden bu çakmakların kullanılması şarttır. Puro yakarken önemli olan şey eşit bir şekilde puroyu yakmaktır. Yani puronun uç kısmının her taraftan yanması lazımdır. Tek bir köşeden yakılan purolar, zarar görmektedir. Puroyu yakarken birkaç saniye beklemek şarttır. Puronun tam olarak yanmasının ardından ise puro dinlenmeye alınmalıdır. Böylelikle ateş daha iyi bir biçimde oturacaktır. Sonrasında ise bir dakika beklenmelidir ve her dakika bir içim yapılarak, puronun sönmesi engellenmelidir. Puro ne kadar diye soranlar, puroya dair bu bilgileri de öğrenmelidir.

Puro Nasıl İçilir?

Puronun içim noktasında püf noktaları vardır. Bunların başında ise karın tokluğu gelmektedir. Aç karnına puro içmek pekiyi bir tercih olmayacaktır. Bundan dolayı da önce güzel bir yemek yenmelidir. Sonrasında ise puro içimine geçebilirsiniz. Puro, keyif işidir. Eğer hüzünlenmek ya da gevşemek için puro içmek istiyorsanız, başka bir tütün ürünü denemelisiniz. Puronun içimi sırasında unutulmaması gereken şey ise dumanın içe çekilmemesidir. Dumanın dilin alt bölümünde bekletilmesi şarttır. Böylelikle aroma tadı da başarılı bir şekilde alınmış olmaktadır. Puro dumanı ciğere çekilmemelidir. Çünkü puronun içinde saf tütün vardır. Bundan dolayı da ciğerlerinize zarar verebilirsiniz. O yüzden ağzınızda gezdirdiğiniz dumanı, dışarıya doğru üflemelisiniz. Puronun diş arasında da bulunmaması şarttır. Çünkü puro dudak arasında muhafaza edilmelidir.

Puronun Kökeni Nereye Dayanmaktadır?

Puronun mazisi Amerika kıtasına kadar uzanmaktadır. Neredeyse tüm tütün araçlarında olduğu gibi puroda da Amerika kıtası karşımıza çıkmaktadır. İlk olarak Mayaların, puro içtiği bilinmektedir. Sonrasında bu gelenek devam etmiştir. Dünyaya bunu yayan ise Avrupalı denizciler olmuştur. Birçok Avrupalı denizci, bu bölgeye gedikleri zaman puro ile karşılaşmışlardır. Sonrasında bu puroyu kendi kıtalarına taşımışlardır. Puro zamanla dünyaya yayılmaya başlamıştır. İşin ilginç yanı ise puro bir sınıf göstergesi olmuştur. Dünyanın en fakir ülkelerinde imal edilen purolar, çok zengin insanlar tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Hediye Olarak Puro Satın Almak?

Hediye almak için alternatif arayanlar, puro satın alabilirler. Çünkü bu keyif aracı hem sigara kullanan hem de kullanmayanlar tarafından içilebilmektedir. Puro dumanı ciğere çekilmediği için çok zararlı değildir. Hediye puro satın alınırken, mutlaka kaliteli olmasına dikkat etmek lazımdır. Böylelikle hediyeyi alacak kişi, son derece keyifli bir içim yakalayacaktır. Puro ne kadar sorusunu da bu anlamda sorabilirsiniz. Seçeceğiniz puronun kalitesine göre çok farklı fiyatlar ile karşılaşmanız mümkündür.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ