Web sitemize hoşgeldiniz.

PTT’den İnternet Faturası Ödeme

Artık fatura ödeme işlemleri, bizler için sıkıcı ve uzun süren bir sorumluluk olmaktan çıktı. Artık her yerden saniyeler içinde faturalarımızı ödeyebiliyoruz. Üstelik artık, su faturası ödemek için “Su ve Kanalizasyon Dairesi”ne, elektrik faturasını ödemek için belediyenizin elektrik işleri dairesine veya internet faturasını ödemek için internet hizmeti aldığınız bayiliğe kadar gitmek zorunda değilsiniz.

Günümüzde Fatura Ödeme Kolaylığı

Sorumluluğunuz olan her vergi ve fatura ödemesi artık internet üzerinden online olarak yapılabiliyor. Hatta, ALO 185 hattını arayarak telefonda bile fatura ödemesi yapabiliyorsunuz.

Bu uzun girizgâhın nedeni, günümüzde fatura ödemenin, bundan on sene öncesine nazaran son derece kolay ve hızlı olduğunu anlatmaktı. İşte, bu kolaylıkların arasında bir hayat kolaylaştıran kurum daha var. PTT!

Ptt şubelerinden faturalarınızı nasıl ödeyeceğinizden ise, birazdan detaylıca bahsedeceğiz.

PTT Şubelerinden İnternet Faturası Nasıl Ödenir?

Hemen hemen herkesin evinin yakınlarında bir PTT şubesi vardır. İşte bu fatura ödeme sistemini bu kadar kullanışlı yapan da bu. Herkese yakın bir PTT şubesi var. Bu nedenle bulmak ve ulaşmak gibi sıkıntılar çekmenize gerek kalmıyor.

İnternet dahil olmak üzere, tüm fatura ödemelerinizi, Türk Telekom haberleşme araçlarına ve Türk Telekom’dan aldığınız internet hizmetine ait tüm faturalarınızı PTT iş yerlerinizden ödeyebilirsiniz.

Ödediğiniz internet faturasının ev veya iş yerinde kullanılmasının da hiçbir önemi yok. Her türlü faturanızı güvenle ve kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

PTT ile ödeyeceğiniz faturalarda kolaylık bunlarla sınırlı kalmıyor. Evinizin çok yakınında bir PTT şubesi olsa bile PTT, size online yollarla fatura ödemesi gerçekleştirme hakkı tanıyor. Bunlar için yapmanız gereken tek şey ise, posta çeki hesabınızdan otomatik ödeme talimatı vermek.

Şunu da belirtelim: PTT şubesine giderek yaptığınız internet faturası ödemlerinizde 2,00 Türk Lirası işlem ücreti alınırken, PTT üzerinden yaptığınız online otomatik ödemelerden herhangi bir işlem ücreti talep edilmiyor.

Siz de, PTT’nin size sunduğu tüm bu kolaylıklarla, ister şubeye giderek, isterseniz de evinizden hiç çıkmadan online otomatik ödeme talimatı ile internet faturanızı ödeyebilirsiniz. Karar sizin.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ