Web sitemize hoşgeldiniz.

Profesyonel Kullanım İçin Pürmüz Çakmak Çeşitleri

Pürmüz çakmak çeşitleri klasik çakmaklardan farklıdır. Genellikle profesyonel kullanıma uygundur. Ev içerisinde de kullanılabilen bu çakmaklar genellikle tatlıların üzerindeki şekeri karamel kıyama getirmek için kullanılıyor. Lehim işlerinde de kullanılan bu çakmağın alevi çok yoğun ve güçlüdür. Pürmüz alevli çakmak pek çok modeli ile birlikte satılmaktadır. Pürmüz çeşitleri genellikle kullanılacak işe göre farklı boyutlarda üretilmektedir. Demirle iş yapılacaksa eğer daha güçlü alevi olan ve boyu daha büyük olan pürmüz modeli tercih edilir. Pürmüz fiyatları modeline göre değişiklik gösterirken 30TL’den başlayan fiyatlarla satılır.

Nerede Kullanılır?

Daha önceleri inşaat ve tarım alanlarında kullanılan pürmüz çakmak artık günümüzde oldukça farklı alanlarda kullanılmaktadır. Pürmüz nedir sorusuna en kısa cevap güçlü alev üreten çakmak yanıtını vermek doğru olacaktır. Günümüzde farklı pürmüz modelleri ile birlikte piknikte mangal yakılabilmekte, nargile yakılabilmekte ve hobi amaçlı cam eritme işlerinde kullanılabilmektedir. Kullanılan sektörlere göre benzinli ya da gazlı çalışan modelleri de mevcuttur. Mutfak tüpü ile uyumlu olanlarından sanayi tipi tüplerle uyumlu olan şaloma pürmüz modeli de bulunmaktadır. Otomobilin boyasını yakmak için de kullanılan bu çakmaklar ile kolayca boya sökülebiliyor. Pürmüzün kullanımı da oldukça kolaydır. Emniyet tuşu bulunan modellerde emniyet kemerini açmanız ve tuşa basmanız yeterlidir. Ancak emniyet tuşu yoksa direkt tuşa bastığınınız da çalışır.

Nerede Satılır?

Pürmüz çakmak çeşitleri genellikle online internet sitelerinde satılmaktadır. Bu sitelerde hem pürmüz gazı satın alabilirsiniz hem de bu gazı kolayca doldurabilirsiniz. Pürmüz nerede satılır sorusuna farklı yanıtlar arıyorsanız İkea gibi büyük mağazalara da bakabilirsiniz. Ancak online alışveriş sitelerinde daha fazla çeşit bulabilirsiniz. Online sitelerden alışveriş yapmak pek çok insanı korkutuyor. Genellikle ürünün sahtesinin gelmesi en büyük korku. Ancak güvenilir alışveriş imkânı sunan sitelerin ürünleri de güvenilirdir. Kimseyi kandırma durumu bulunmayan bu siteler online alışverişin kolaylığını kullanmak amacı ile ticaret yapmaktadırlar. Siz de bu siteleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu sitelerin indirim zamanlarını takip ederek hem ürünleri daha uygun fiyata elde edersiniz hem de ücretsiz kargo imkânlarından yararlanabilirsiniz. Böylece gidip gelmenize gerek kalmadan tüm istediğiniz eşyalar evinize iletilir. Bir farklı durumda sizden farklı bir şehirde oturan biri için alışveriş yapabilme imkânı sağlamasıdır. Özellikle ailenizden farklı bir şehirdeyseniz ve aileniz için alışveriş yapmanız gerekli ise kargo adresini istediğiniz adres yazmanız yeterli olacaktır. Bu sayede hem ekonomik olarak kar etmiş olursunuz hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

kişiye özel baskı

Çakmak Gazı

Gaz ile çalışan pürmüz çakmakları doldurmak oldukça kolaydır. Gazın aparatı sayesinde kolayca gaz eklemesi yapabilirsiniz. Diğer yandan tüple çalışan ve tüpe bağlanabilen modelleri ile birlikte de gaz sorununu çözmüş olursunuz. Evinizde tatlı yapmak için kullanacaksanız doldurabilir gazlı olanları tercih etmenizde fayda var.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ