Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Yıkanır Mı?

3 Mayıs 2017

Acı tatta pipo içmemek ve içim esnasında tadınızın kaçmasını engellemek için pipo kullanımında, içimi kadar temizliğine de özen göstermelisiniz. Pipo temizliği özen gösterilmesi gereken ve birçok aparatın kullanılması ile gerçekleşen bir temizlik çeşididir. Pipo temizliği hakkında en çok sorulan soru da pipo yıkanır mı olmaktadır. Piponun içinde biriken katranların çıkabilmesi ve farklı yerlere dağılmaması için pipo yıkanmaz. Bunun yerine, pipo çubuğu, fırçası gibi aparatlardan ya da pipo spreylerinden yararlanılır.

Günlük Pipo Temizliğinin Önemi

Çok daha rahat bir içim elde etmek istiyor, piponuzu uzun ömürlü olarak kullanmak istiyorsanız, mutlaka günlük temizliğini yapmalısınız. Günlük temizlik yapılmadığında ve de periyodik olarak temizlik yapımında geç kalındığında; tıkanmış bir pipo ile karşılaşabilirsiniz. Tıkanmış ve karbon birikimi çok fazla olmuş pipolarınızı temizlerken de pipo çakınızı çok daha fazla kullanacağınız için pipo çatlaması ile karşılaşabilirsiniz. Tüm bu olumsuzluklarla karşılaşmamak için başta günlük temizlik ve ortalama her 15 günde bir de periydik temizliğin yapılması gereklidir.

Günlük Pipo Temizliği Nasıl Yapılır?

Pipo içilmeden ve de tütün koyulmadan önce; içerisinde kalmış olabilecek tütünlerin çıkarılması için pipo temizleme çubuğu kullanılır. Temizleme çubuğu sapından geçirilerek içte kalan tütün ya da diğer maddelerin çıkarılması sağlanır. Herhangi bir kalıntı kalmaması için de piponun sapından kuvvetlice üflenir. Günlük olarak pipo içimi tamamlandıktan sonra, aynı işlem tekrar edilir. Ekstradan pipo temizleme spreyi yardımıyla kalan katranlar peçete ya da pamuklu pipo temizleme çubuğu ile temizlenir.

Pipo Ağızlığı Nasıl Temizlenir?

Pipo içiminde en çok kullanılan aparat pipo ağızlığıdır ve bu bakımdan pipo ağızlığının temizliği de son derece önemlidir. Pipo ağızlığı nasıl temizlenir sorusuna ilk cevabımız; pipo ağızlığı piponun sapıdır da aynı zamanda. Bu bakımından sap ile gövdeyi ayırmakla işe başlamasınız. Ardından ağızlık kısmında biriken katran ve pisliği yok etmek için peçeteyi kıvırarak ağızlık kısmını temizlemeye başlayabilirsiniz. Ardından yine pipo temizleme çubuğunu alkole batırmak ya da ağızlık kısmına sprey sıkmak şeklinde temizliğe devam edip, peçete ile son kez delik içi temizlenmesi ile son buldurabilirsiniz. Bunca pipo temizliğinin vazgeçilmezi pipo temizleme çubuğu nerede bulunur derseniz, pek çok pipo satan yerde bulabileceğiniz gibi; çok daha farklı modellerde ve de çok daha uygun fiyata online alışveriş sitelerinde de bulabilirsiniz.

Pipo Temizliği

Pipo temizliği, en keyifli pipo içimleriniz için kesinlikle yapmanız gereken bir iştir. Düzenli ve de periyodik olarak pipo temizliği yaptıktan sonra, çok daha keyifli pipo içimlerine imza atabilirsiniz. Pipo yıkanır mı sorusundan, pipo temizliği hakkında birçok bilgi verdiğimiz bu yazımızın esas kahramanları, pipo temizlik aparatları olmaktadır. Sizler de çok daha keyifli bir şekilde pipo içmek istiyorsanız; çubuk, çakı, fırça ve isterseniz spreyi internet sitesi üzerinden çok uygun fiyatlara edinebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ