Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Kibriti Sayesinde Mükemmel Pipolar Hazırlayın

4 Mayıs 2017

Pipo içen insan tütün kültürünü çok iyi tanıyan kişilerdir. Bu nedenle de piponun yeri hala değerini koruyor. Ama pipo kullanacak olan insanların her zaman biraz daha sabırlı olması gerekiyor çünkü içimi ve hazırlanışı normal bir sigara gibi değil. Bu yüzden de pek çok aparata ve özel bir tütüne ihtiyacınız olabilir. Bu aşamada pipo kibriti de sizlere yardımcı olacaktır.

Pipo Hazırlama

Hazırlama aşamasının biraz zahmetli olduğunu söylemek gerekiyor. İlk olarak pipo nasıl hazırlanır sorusunu soruyorsanız mutlaka tütünü doğru hazırlamalısınız. Tütünü kâğıt üzerine koymalı ve ufalamalısınız. Yani tütünlerin dal dal ayrı olması çok önemlidir.

Bu aşamada pipo nasıl doldurulur da önemli bir soru olarak karşınıza çıkıyor. İlk olarak tütünün 1/4 ‘lük kısmını piponun içine katmalısınız. Ardında da biraz bastırmalısınız. Sonra da yine aynı miktarda koyarak bastırma işlemi yapmalısınız. Ama bu sefer daha fazla bastırmalısınız. Sonra da üzerine geri kalan tütünü koymalı, bastırma aparatı ile itmelisiniz. Ama burada hava alacak bir yer olmasına da dikkat edin. Yoksa en alttaki tütünleri yakmak imkânsız olur.

Pipo Nasıl İçilir?

İçme işlemlerine başlamadan önce küçük küçük çekme hareketleri yapmanız gerekiyor. Çünkü ilk etapta piponun yanmasını sağlamak hiç de kolay olan bir durum değildir. Bu aşamada pipo içe çekilir mi sorusu da sık sık soruluyor. Tabi ki de pipo içe çekiliyor. Ama bunu ilk etapta yapmak biraz zor olacaktır.

Temizleme işlemlerine geldiğiniz zaman pipo nasıl temizlenir sorusunu sormanız gerekiyor. Bu temizleme işlemleri için öncelikle tütünü dışarı almanız lazım. Daha sonra da temizleme çakısı yardımı ile tüm içini temizlemeniz mümkün olur.

Pipo Nasıl Doldurulur?

İlk olarak pipoya tütün nasıl doldurulur diye sormanız ve burada oranlara uymanız gerekecektir. Silme bir tütün olması gerek ama bunu direkt olarak içine sokamazsınız. İlk olarak bir bölümünü sokmalı, biraz bastırmalısınız. Sonrasında ikinci bölümü koymalı ve yine bastırmalısınız. Bu bastırmalar parmak ile yapılmalıdır. Son olarak da kalan tütünü koyarak bastırma parçasını kullanmanız lazım.

Pipo normal tütünle içilir mi diye soran çok fazla kişi var. Bu aşamada ne yazık ki normal tütünle bunu içemiyorsunuz. Yani içenler var ama esas pipo tütünü almanız sizler için daha uygun olacaktır.

Pipo Akseusarları

Pek çok aksesuarı var ve bunlardan biri de pipo çakısı olarak karşınıza çıkıyor. Bu aşamada bu çakı hem bastırma işlemlerinde hem de temizleme işlemlerinde sizlerin yardımcısı oluyor.

Bunun yanında temizlik için her zaman pipo tamper kullanabiliyorsunuz. Bu sayede de kolaylıkla temizleyebiliyorsunuz. Pipo yakarken pipo kibriti kullanmalısınız. Bu aşamada 2-3 adet kibrit kullanmak anca yeterli olduğundan bu konuda bir endişeye kapılmamanız önemlidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ