Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Kibriti Sayesinde Eskilere Bir Yolculuk Yapın

4 Mayıs 2017

Pipo kibriti varsa o zaman pipo içmenin de keyfine sonuna kadar varabiliyorsunuz. Emin olun ki pek çok kişi her zaman bu pipoları mera ediyor ama nasıl kullanıldıklarını bilmedikleri için de uzak duruyor. Tütün ürünlerinin anası olarak kabul edilen bu ürünler sayesinde gerçekten de büyük bir keyif elde edebiliyorsunuz.

Pipo Hazırlama

İlk olarak bu konuda biraz zorlanacağınızı biliyor olmanız lazım. Çünkü standart sigaraları kullanmak kadar kolay değil. Biraz zahmetlidir ve insanların mutlaka pipo nasıl hazırlanır sorusunu soruyor olmaları da çok önemlidir. Öncelikle burada tütünü hazırlamanız gerekiyor. Bu tütünün birbirinden tamamen ayrışmış, tel kıvamında olması gerekiyor. Yani birbirine yapışan tütünler burada ne yazık ki pek de bir işe yaramıyor.

Bu aşamada pipo nasıl doldurulur diye de sormak çok önemlidir. Hazırlanan tütünlerin belirli oranlarda ayrılması gerek. 3-4 gurup yapmanız yeterlidir. İlk tütünü koyunca biraz ittirmeniz gerekiyor. İkinci tütünü koyduğunuzda yine biraz ittirmelisiniz ama bu daha sert olmalıdır. Son tütünü koyduğunuz zaman ise bastırma aparatı ile ittirmeniz gerekecektir. Bu şekilde tütünü doldurmuş olursunuz.

Pipo Nasıl İçilir?

Pipo içimi de biraz zor bir durumdur. Özellikle de yakma aşamasında doğru nefes almanız gerekiyor. Aksi halde tütünü yakma ihtimaliniz olabilir. Bu aşamada pipo içe çekilir mi diye soran kullanıcılar da bulunuyor. Elbette ki pipoyu içinize çekerek içebiliyorsunuz. Ama normal sigaraya göre daha ağır olduğunu da biliyor olmanız lazım.

Eğer ki kullandıktan sonra bir kenara bırakıyorsanız ve yeniden içmek istiyorsanız o zaman temizleme işlemlerini yapmanız gerekiyor. Bunun için de pipo nasıl temizlenir sorusunu sormak gerçekten de önemli bir konudur. Burada çakı kullanmanız lazım. Özel pipo çakısı sizlere yardımcı olacaktır.

Pipo Nasıl Doldurulur?

Doldurma işlemlerinde sınırları iyi belirlemek gerekiyor. Bu ayrıştırma işlemlerini yaptıktan sonra 3-4 gurup olarak doldurma yaparsanız o zaman tütünün de sıkı olmasını ve içimin zor olmasını engellemiş olursunuz. Bu nedenle de pipoya tütün nasıl doldurulur konusunda videolar izleyebilirsiniz. En son bastıracaksınız ve silme bir dolum yapacaksınız.

İnsanlar için pipo normal tütünle içilir mi sorusu da bir o kadar önemli oluyor. Bazı kişiler pipoyu hangi tütünle içeceğini bilemeyebiliyor. Normal tütünle içenler yok değil ama özel bir pipo tütününü pek çok yerde bulabiliyorsunuz.

Pipo Akseusarları

Aksesuarlar olmazsa hazırlık yapmak çok daha zor bir hal alabiliyor. Bu yüzden de elinizin altında mutlaka pipo çakısı olmalıdır. Bu şekilde daha kolay bir işlem yapabilirsiniz.

Aynı zamanda temizleme için de dolum içim de mutlaka pipo tamper ürününe ihtiyacınız olacaktır. Bir pipoyu yakabilmek için pipo kibriti önemli bir aparattır. Bir yakma işlemi için 2-3 adet kibrit harcanabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ