Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Filtresi Nasıl Takılır?

Pipo, sigara gibi dumanın içe çekilmesine gerek kalmadan içilir, bu içimin daha kolay olmasını ve tütün aromasının daha çok hissedilmesini sağlar. Bu bakımdan pipo ağızlıklarında filtre kullanılması pek de tercih edilmez. Filtre kullanılan pipolarda, özellikle periyodik temizlik yapılmadığında tütün tadının acılaşmasına ve piponun kötü kokmasına neden olmaktadır. Yine de filtre kullanmayı tercih eden pipo severlerin, en çok merak ettikleri konu pipo filtresi nasıl takılır, olmaktadır.

Pipo Filtresi

Pipo içerken filtre kullanımında herhangi bir sakınca olmamaktadır. Pipo içenler, filtre kullanmanın daha sağlıklı ve de yararlı olduğunu düşündüklerinde tütünün yarattığı katran etkisini azalttığına inandıklarında filtre kullanabilirler. Ancak, esas filtre kullanım amacı; pipo içinde oluşan sıcaklık ve nemin giderilme isteğidir. Pipo içinde oluşan sıcaklık ve nem, tütünlerin hızla katmanlaşmasına ve damakta acı bir tat oluşmasına neden olur. Bu sebeplerin önüne geçmek için pipo metal filtre, balsa ağacından yapılmış balsa filtre ya da vauen pipo filtresi kullanılabilir. Filtre kullanımı tercih edilmediğinde düzenli olarak bakım yapılmalıdır.

 

Pipo Temizliği

Pipo, sap, gövde, ağızlık ve tercihen filtreden oluşur. Pipo içerken çok daha fazla keyif almak, tütün aromasını daha iyi hissedebilmek için düzenli olarak temizlik yapılmalıdır. Pipo temizliğinde en çok sorulan soru, pipo yıkanır mı olmaktadır. Tüm kısımları ağaçtan yapıldığı için hassas olan pipo, temizlenmek için yıkanmaz. Pipo temizliğinin en zor kısmı eğer varsa pipo metal filtre kısmıdır. Pipo metal filtre temizleme işlemi için ilk olarak filtrenin ağızlıktan çıkarılması gerekir. Çıkarılan filtre pipo temizleme spreyi sayesinde temizlenir. Ardından filtre ağızlığın içine yerleştirilir. Pipo filtre nasıl kurulur derseniz; piponuzda tercih ettiğiniz filtreye göre değişmektedir.

Pipo Filtresi Ne İşe Yarar

Pipo filtresi, tıpkı sigara ağızlıklarında olduğu gibi aynı görevi görür. Yani tütün içerisinde bulunan nikotinin seyreltilmesini sağlar. Yine tütünün içerisinde bulunan zararlı maddelerin hava ile birleşmesi sonucu oluşan katranın emilmesini sağlar. Bu da başta akciğer sağlığının, sonra da ağız ve diş sağlığının korunmasına yarar. Pipo filtresi ne işe yarar denildiğinde de aklınıza sigara ağızlığının yararları gelebilir. Ancak pipolarda filtre kullanımı, sürekli temizlik yapılmadığı durumlarda, tütün tadını acılaştırdığı için tercih edilmez.

En Farklı Hediye Çeşitleri

Temizlemesi ve kullanılması ayrı bir keyif veren pipoları, sevdiklerinize de armağan edebilirsiniz. Online alışveriş siteleri üzerinde bulabileceğiniz birinci sınıf kalitede yapılmış ve gövdesi istediğiniz ağaçtan yapılan pipoları, çok uygun fiyatlara ve çok cazip ödeme seçenekleri ile bulabilirsiniz. Böylece hem sevdiklerinize farklı bir hediye vermenin keyfini yaşayabilir hem de çok uygun fiyatlara hediye almanın tadını çıkarabilirsiniz. Pipo filtresi nasıl takılır sorusundan pipo temizliğine ve pipo özelliklerine kadar birçok konu hakkında internet siteleri üzerinden bilgi alabilir ve çok uygun fiyatlara sizler de pipo sahibi olabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ