Web sitemize hoşgeldiniz.

Özel Tasarım Pipo Satın Alarak Sevdiklerinizi Mutlu Edin

Özel tasarım pipo, sadece özel insanlar için satın alınabilecek şıklıkta bir üründür. İçimi oldukça keyifli olan pipo, zevk aracı olarak da bilinmektedir.

Piponun Mazisi Nereye Dayanmaktadır?

İlk defa pipo içen insanların, Amerika kıtasının yerlisi olan Kızılderililer olduğu bilinmektedir. Ancak bu insanlar pipoyu bir zevk aracından ziyade bir dini ritüel olarak kullanmışlardır. Dinsel törenlerde tahtadan yapılan pipoları kullanmışlar ve bunun dumanını da dışarıya üflemişlerdir. İlk defa pipo ile tanışan Avrupalılar ise bunu coğrafi keşiflerden sonra yapmışlardır. Kıtaya ayak basan Avrupalı denizciler, Kızılderililerin içtiği pipoları, kendi ülkelerine götürmüşlerdir. Sonrasında ise pipo, tüm dünyaya yayılmaya başlamıştır. Özellikle Avrupa’da çok popüler olan pipo, Türkiye’ye de geçmiştir. Genel olarak entelektüel çevrelerin kullandığı pipo, eğitimli insanların içtiği bir keyif aracı haline gelmiştir.

Pipo Hangi Malzemeden Üretilmektedir?

Pipo üretimi konusunda birçok farklı malzeme tercih edilebilmektedir. Ahşap, taş, kil, cam ve metalden üretilen birçok pipo çeşidi vardır. Ancak temelde en çok tercih edilen iki malzeme vardır. Bunlardan birisi gül ağacıdır. Diğeri ise Türkiye’ye özgü olan lületaşı pipolardır. Eskişehir’de çıkarılan lületaşı, son derece şık pipoların tezgâhları süslemesini sağlamaktadır. Beyaz renge sahip olan lületaşı, pipo üretiminde çok popüler bir hale gelmiştir. Çünkü bu taşın birçok avantajı vardır. Bunların başında da hafif olması gelmektedir. Ağır olan pipolar içim esnasında çeşitli zorlukları da beraberinde getirmektedir. Örneğin el desteği olmadan pipoyu içmek mümkün olmamaktadır. Ancak lületaşı pipolar hafif olduğu için daha rahat bir şekilde içilebilmektedir. Kullanım kolaylığı yüzünden de bu pipolar çok fazla tercih edilmektedir. Bir diğer malzeme ise gül ağacı kökü olarak karşımıza çıkar. En dayanıklı pipolar bu ağaçtan üretilmektedir. Ağacın kökü ve yapısı son derece serttir. Her türlü ateşe ve ısıya karşı da dayanıklıdır. O yüzden sağlıklı bir şekilde pipo içmek için bu tip ürünleri tercih etmek mantıklı olacaktır. Ayrıca camdan üretilen pipolara da rastlamak mümkündür. Şeffaf ya da şekilli olarak üretilen pipolar, büyük ilgi görmektedir. Bong pipo adı verilen ürün genellikle cam ya da seramikten üretilmektedir.

Pipo Nasıl Doldurulmaktadır?

Pipo doldurmak profesyonelce yapılması gereken bir iştir. Bunun için de en kaliteli tütünlerin seçilmesi lazımdır. Tütünü, pipo kaşığı ile doldurmanız daha iyi olacaktır. Böylelikle ölçüyü daha rahat ayarlayabilirsiniz. Pipo haznesine üç tabaka halinde tütün koymanız gerekmektedir. İlk etapta ve en alta koyduğunuz tütünün gevşek olması lazımdır. Onun hemen üstüne ise biraz daha sıkı şekilde tütün eklemeniz gerekmektedir. En üstte yer alan bölüme ise sık bir biçimde tütün koymalısınız. Bunun sebebi ise yanmayı daha kolay hale getirebilmektedir. Sonrasında ise yakma işlemine geçebilirsiniz.

Pipo Nasıl Yakılmalıdır?

Özel tasarım pipo yakımı sırasında kibrit ya da özel olarak tasarlanmış olan çakmakları kullanabilirsiniz. Pipoyu yakarken ilk etapta çakmağı ya da kibriti ateşleyin sonrasında ise dairesel çizgiler çizerek tütünün üzerinde ateşi gezdirin. Bunu yaparken de kesinlikle pipo ağzınızda olmalıdır. Çünkü nefes alıp vermeniz ve sonrasında ise üfleme yapmanız lazımdır. Bu hareketi birkaç defa daha devam ettirmelisiniz. Sonrasında ise piponun yandığını göreceksiniz. Eğer pipo tam olarak yanmazsa bu defa, tekrar aynı şeyi uygulamanız gerekmektedir. Pipo söndükten sonra üstte kalan bölümü ise kaşık yardımı ile temizlemeniz gerekmektedir. Sonrasında ise tekrar aynı işlemi uygulamanız ve yakmanız lazımdır. Böylelikle başarılı bir şekilde işlem sonlanmış olacaktır.

Pipo Hediye Etmek

Pipo hediye etmek özellikle pipo içicileri için son derece mantıklı bir hediye seçimi olacaktır. Bunun için birçok alternatif vardır. Hediye pipo seçiminde ilk etapta kullanılan malzemeye göre bir seçim yapabilirsiniz. Özel tasarım pipo da satın almanız mümkündür. Gül ağacı kökünden üretilmiş olan pipolar, piyasadaki en iyi pipo modeli olarak bilinmektedir. Ayrıca lületaşından üretilen pipoları da tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra piponun yanında, pipo içicilerinin vazgeçilmezi olan bazı aletleri de satın alabilirsiniz. Örneğin pipo kaşığı bu anlamda çok faydalı bir tercih olacaktır. İnternet üzerinden satış yapan ve binlerce modeli bünyesinde barındıran birçok web sitesi vardır. Bu siteler aracılığı ile satın alma işleminizi yapabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ