Web sitemize hoşgeldiniz.

Otantik Gaz Lambası İle Maziyi Yaşayın

Hediye almak için kararsız kaldıysanız ve de ne tür bir hediye alacağınızı bilmiyorsanız, otantik bir gaz lambası satın alarak; kararsızlığınızı giderebilirsiniz. Bunun için üretilmiş olan ve son derece şık duran bir model ile sevdiklerinize sürprizler yapabilirsiniz. Böylelikle hem otantik hem de işlevsel bir ürünü armağan etmiş olacaksınız.

Gaz Lambası Nedir?

Gaz lambası ismi verilen ürün çok eski dönemlerde vazgeçilmeyen bir aparat olarak kullanılmaktaydı. Elektriğin olmadığı dönemlerden kalan bu gaz lambası, aradan geçen yıllar ve gelişen teknolojiye yenik düştür. Neredeyse her yerde elektriğin olmasından dolayı insanlar bu ürüne olan ilgilerini kaybettiler. Ancak son yıllarda ilginç bir şekilde tekrar gaz lambalarının piyasaya çıktığını görmekleyiz. Hem maziye ve eskiye özlem hem de karanlık gecelerde romantik bir hava yaşamak amacı ile birçok insan bu ürünlerden satın almaya başladı

Gaz Lambasının Özellikleri Nelerdir?

Gaz lambası son derece göz kamaştıran ve üstün olan özelliklere sahiptir. 492 gram ağırlığında olan bu ürünün boyu ise 33 cm olarak belirlenmiştir. Ayrıca eni de 9 cm’dir. Yanma süresi ise değişebilmektedir. Ortalama olarak ise 20 ila 40 saat arasında yanabilmektedir. Bunun için de yakıt deposunun yüzde 85’inin dolu olması gerekmektedir. Ürünü tank kapasitesi ise 300 ila 500 mili litre arasında değişmektedir. Aydınlatma gücü ise son derece yüksektir. Tam 10 watt’lık bir aydınlatma özelliği vardır. Renk seçeneği ise özel olarak tasarlanmış olan fusya rengidir. Bu renk kırmızı, pembe ve bordo karışımız bir renktir. Ayrıca üzerinde gül desenleri de bulunmaktadır. Ürünün büyük ve uzun bir cam haznesi vardır. Klasik bir gaz lambası şeklinde tasarlanmıştır. Gaz lambası filtrelidir. Filtre sayesinde de alevi ayarlamanı mümkündür. Çok kısık ya da çok yüksek bir şekilde yanabilmektedir. Bunu ayarlamak da oldukça basittir. Gaz lambasını kullanabilmek için ise öncellikle gaz tankının doldurulması gerekmektedir. Bu anlamda doluluk oranı en az yüzde 85 olmalıdır. Daha aşağıdaki oranlarda ise fazla verim almanız mümkün olmamaktadır. Ardından ise fitili yakmanız lazımdır. Fitil yandıktan sonra ise ayarlama yeri üzerinden alevin yüksekliğini ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz boyutlarda alev elde etmeniz mümkün hale gelmektedir. Fitil bitse bile ürünün fitilini kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. Ayrıca yakıt da satılmaktadır.

Gaz Lambası Nerelerde Kullanılır?

Her ne kadar otantik bir ürün olsa da, gaz lambası çalışmaktadır. Yani istediğiniz vakit bu ürünü kullanabilir ve karanlıkta kaldığınız zaman ürünün ışığından faydalanabilirsiniz. Bundan dolayı da her yerde kullanmanız mümkündür. Özellikle evlerde ve dükkanlarda, elektrik kesintilerine karşı bu ürünü çok rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz. Alev koruma özelliği de bulunan gaz lambası, çevresine çok büyük bir ışık yaymaktadır. Rüzgardan korumalığı ile dikkat çeken ürün; her türlü hava şartına karşı da dayanıklıdır. Otantik ya da dekoratif bir biçimde de ürünü kullanabilirsiniz. Zaten ürün dışardan bakıldığı zaman son derece Retro ve nostaljik bir havaya sahiptir. İster evinizde, isterseniz de ofisinizde güzel bir biblo olarak, bu harika gaz lambasını tercih edebilirsiniz.

Gaz Lambası Nereden Alınır?

Gaz lambası satın almak için birçok seçenek vardır. Bunların başında da mağazalar gelmektedir. Hediyelik eşya satan ve dekoratif ürünler barındıran dükkanlarda, gaz lambasını alabilirsiniz. Ancak daha fazla seçenek istiyorsanız, kesinlikle internet üzerinden satış yapan mağazaları tercih etmelisiniz. Fiyatlar da değişmektedir. Çok kaliteli ve sağlam gaz lambası modelleri bile pahalı değildir.

 

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ