Web sitemize hoşgeldiniz.

Orjinal Zippo Benzini Her Zaman Avantaj Sağlar

Rüzgarda sönmeyen çakmak olarak popülerliğini 1933 yılından beri hiç kaybetmeyen çakmak zippo kalitesini henüz yaşamamış olanlara tavsiye ediliyor. Zippo ilk kullanıldığı yıllarda sade bir baskısı bulunmasına rağmen daha sonra desen ve baskılarla çeşitlendirilerek kullanımı daha da yaygınlaşan çakmak zippo benzini ile çalışıyor. Orijinal zippo benzini kullanmak çakmağın yanış süresini maksimum hale getirir ve daha verimli olarak kullanılır. Zippolarda kolay sönmeyen ve güçlü ateşi olmasını sağlayanda ön kısmında bulunan dizaynı sayesinde dengeli benzin akışıdır. Çakmağın bilinen özelliği sıradan çakmak gazı yerine benzin kullanılarak çalışıyor olmasıdır.

Zippo Çakmaklara Benzin Nasıl Doldurulur?

Zippo benzini nasıl doldurulur sorusu da kullanmak isteyen ve ürüne sahip olmak isteyenlerin sorduğu sorular arasında yer alıyor. Doldurması çok basit olan benzin için zippo çakmağın kasasından iç aksam çıkarılır. İç aksamı ters çevrilir ve keçe kısmının olduğu taraftan vidaya doğru açılması sağlanır ve benzin tüpü yerleştirilir ve yaklaşık 8 saniye içinde dolum tamamlanır.

Zippo benzini satın al dediğinizde tercihlerinizde orijinal ürün satışı yaptığına emin olduğunuz yerlerden alabilirsiniz. Bunun için sigara aksesuarlarının satışını yapan güvenilir alışveriş siteleri size yardımcı olacaktır. Sahte ürün satan kişilere karşı zippo çakmaklarda olduğu gibi benzinlerinde de dikkatli olmak gerekir. Kaliteli çakmağın etkili yanışı için zippo tarafından üretilen benzinlerle çakmak doldurulmalıdır.

Zippo benzin yerine ne kullanılır diye merak edenlerde yok değildir. Benzininin bittiğini fark eden ve çakmak alkol, kolonya gibi yanıcı maddelerle çalışır mı? diye kontrol edenler bir süre sonra çakmağın çalışmadığını fark etmişlerdir.

Maksimum Verimlilik İçin Orijinal Zippo Benzini Kullanılmalı

Orijinal zippo benzini kullananlar sahtesini denediklerinde maksimum verim sağlayamadıklarından şikayet etmeye başlar ve çakmağın bozulmaya başladığını düşünebilir. Ancak durum orijinal benzin alındığında ortaya çıkar ve kaliteli çakmaktaki yanış farkı anında anlaşılır.

Orijinal zippo benzini nasıl anlaşılır diyenler için koklamaları yeterlidir. Sahte benzin aldıklarında kokusu her zamankinden daha ağır ve gerçek benzin gibi kokusu bulunuyorsa o ürün sahtedir diyebiliriz. Çakmak yakıldığında da ağır benzin kokusu fark edilir. Sahte zippo benzini aynı zamanda çakmağın içinde bulunan fitile de zarar vereceği de bilinmelidir.

Zippo Benzini Orijinal Kullanmanın Faydaları

Zippo benzini çabuk bitiyor sorunu da sık karşılaşılan sorunlardan birisidir. Çabuk bitmesinin sebebi çakmaktan değil son almış olduğunuz ürünün sahte olmasından kaynaklanan sorundur. Çakmağı aynı sıklıkta kullanıyor ve zamanla daha kısa sürede benzini bitmeye başladı diyorsanız ve son zamanlarda çakmağa benzin almışsanız muhtemelen sahte benzinle karşı karşıyasınız demektir.

Zippo taşı da zippoyu ateşlemek için kullanılan ve diğer çakmaklar gibi olmazsa olmaz parçalarından biridir. Zippo taşını takmak için iç aksam çıkartılır ve arkasında bulunan vidası da sökülerek yaylı aksam ortaya çıkar. İçerisine taş yerleştirilir ve çakmağınız zippo benzini dolumunu da yaptıktan sonra kullanıma hazır olur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ