Web sitemize hoşgeldiniz.

Orjinal Zippo Benzini Almanın Avantajları

29 Nisan 2017

Rüzgar geçirmez çakmak olarak patent alan çakmağın çalışma mekanizması 70 yıldır hiç değişmemiş ve yıllardan beri popülerliğini hiç kaybetmemiştir. Zippo kalitesini yaşamak isteyenlerin sayısı arttıkça sahte zippo ve zipponun ürünleri de yaygınlaşmıştır. Zippo benzini alırken sahte olup olmadığı araştırılmalı ve mümkün olduğunca sahte ürünlerden uzak durulmalıdır. Çakmağın kalitesini bozan sahte benzindir ve iç kasanın kirlenmesine ve islenmesine sebep olur. Orijinal zippo benzini daha uzun süre kullanılabilir ve çakmağın en verimli şekilde kullanılmasını sağlar.

Zippo Benzin Orijinal ve Sahtesi Nasıl Anlaşılır?

Zippo benzini çabuk bitiyor diyorsanız her zamanki kadar çakmağınızı kullandığınız takdirde daha çabuk benzini tüketiyor ve sürekli yenilemek zorunda kalıyorsanız son kullandığınız ürün sahte olabilir. Çakmaklarına ömür boyu garanti veren zipponun tartışılmaz kalitesini etkileyen sahte benzinler nedeniyle dolum esnasında veya çakmak ateşlendiğinde ağır bir kokuya sebep olur. Çakmağın yanış kalitesi bozulur ve fitili zarar görür.

Orijinal zippo benzini nasıl anlaşılır anlamak için sahtesi ve gerçeğini kıyaslama yapılarak anlaşılır. Orijinal zippo benzin kutusunda altında ve üstünde daha parlak metal kullanılır sahtesinde ise durum tam tersi metal siyaha yakındır. Kutunun yan kısmında bandrol numaraları ve çeşitli uyarılar vardır sahtesinde durum farklıdır. Çakmağın dolduruluş zamanları da ürünün gerçek mi sahtemi olduğunu anlamaya yardımcı olur. Orijinal benzinle dolum yapıldığında bir hafta süren yanış zamanı, sahtesinde 2 veya 3 gün kullanılır.

Zippo Benzini Alternatifi Varmı?

Zippo benzini yerine ne kullanılır diye alternatif bulmaya çalışanlar daha ucuza kalitesiz ürün alacaklarının farkında olmalıdır. Sahte zippo benzini kullanılabilir olsa da çakmağın kalitesini etkileyeceği için tavsiye edilmez. Kullanıcıları çakmağın benzini bittiği zaman alternatif olarak ispirto veya kolonya gibi alkol ürünler kullanmayı denediklerinde çakmağın çok kısa sürede bozulacağını söyleyebiliriz.

Zippo Taşı ve Benzininin Dolumu Nasıl Yapılmalı?

Zippo taşı bir süre sonra normal çakmaklar gibi tükeneceği için iç mekanizma kasadan çıkartılır ve ters çevrilir. Vidası tornavidayla açılır ve iç kısımda bulunan yay içine yeni çakmak taşı konularak tekrar kapatılarak kullanılır.

Zippo benzini nasıl doldurulur araştıranlar için kasadan iç mekanizma çıkarılır ve vidanın yanında bulunan keçe yana doğru açılır. Oluşan boşluktan zippo benzini 10 saniye içerisinde doldurularak eski haline getirilerek kullanılabilir.

Zippo Benzini Nasıl Alınır?

Zippo benzini satın al diyerek araştırılma yapıldığında orijinal zippo satan güvenilir alışveriş siteleri tercih edilebilir. Orijinal ürün alırken fiyatları da kıyaslanmalı ve sahtesini pahalıya satan yerlerden alınmamalıdır.

İnternet haricinde ürün satın almak isteyenler orijinal zippo satan dükkanlardan da benzini bulabilir. Zippo benzini alırken son derece dikkatli olunmalı ve aynı fiyata sahtesini satan taklit ürünlerden uzak durulmalıdır. Çakmağın mekanizmasını bozabilecek ve fitilinin çabuk eskimesine sebep olacağı unutulmamalıdır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ