Web sitemize hoşgeldiniz.

Orijinal Zippo Pipo Çakmağı

1 Mayıs 2017

Zippo pipo çakmağı gerek pipo içenler tarafından gerekse sigara içenler tarafından tercih edilen bir çakmak türüdür. Pipo ile sigaranın aynı anda kullanıldığı çok nadir görülür. Çünkü piponun içimi ile sigaranın içimi arasında bir hayli fazla fark vardır. Pipo zevk için kısa nefeslerle ara verilmeden içilir ve tecrübe gerektiren bir tütün içme şeklidir. Pipo içmeye ilk başlayanlar tütün yerleştirirken bile sorun yaşayacaktır. Ki bu tütünün yanmasını sağlamak dahası içerken sönmemesini sağlamakta epey zorlu süreçlerdir. Bu süreçlerin sonunda öğrenildiği zaman 1 saat boyunca pipo içilir. En başta 5 dakika pipo içebilmek kendinizi geliştirmek konusunda iyi bir adım attığınızı gösterir.

Zippo’nun Özellikleri

George Blaisdell tarafından 1930’lu yılların başında üretilmeye başlanmıştır. Amerika’da üretilen Zippo ilk olarak Avusturya menşeili bir çakmaktan esinlenmiştir. Günümüze kadar pek çok Zippo modelleri üretilmiştir. Büyük firmalar reklam amaçlı Zippoların üzerine kendi amblemlerini bastırmışlardır.

Zippoların alt kısmında ürünün üretim tarihi yer almaktadır. Bu tarih farklı simgelerle sembolize edilmiştir. Bunun kullanımındaki ilk amaç orijinallik kontrolü olsa da koleksiyoncular için vazgeçilmez bir detaya dönüşmüştür. Günümüzde üretilen Zippolarda her ayı bir harf temsil eder. Zippo a serisi bir çakmağınız varsa bu çakmak ocak ayında üretilmiş demektir.

Zippo Hakkında

Zippolar diğer çakmalar gibi gaz ile çalışmazlar. Zippo benzini olarak adlandırılan özel bir benzin ile çalışır. Çakmağın performansı için orijinal benzinin kullanılması gereklidir.

Zippo’nun tasarımları çok çeşitlidir. Ancak Zippo black ice modeli dünyanın her tarafında een çok sevilen model olmuştur. Gümüş rengi ile sadeliği ve şıklığı üzerinde barındıran bu çakmak çok yoğun talep görmektedir. Hatta bu çakmak kişiselleştirilip üzerine isim ve soy isim yazılacak şekilde yaptırılabilir.

Zippo çakmak ucuz değildir aşırı pahalıdır söylemi bir yanılgıdır. Çünkü ömür boyu garanti kapsamında olan Zippolar bir kere satın alınıp çok uzun zaman boyunca kullanılmaktadır. Diğer çakmaklar ucuz dahi olsalar hemen bozulup atılıyorlar. Dolayısıyla Zippoların ucuz olduğu ufak bir hesaplama ile ortaya çıkmaktadır.

Metal Kibrit

Ağaç kibritlerden farklı olan Zippo kibrit metalden oluşmaktadır. Zippo benzini ile çalışan bu kibrit özellikle 2000 kez kullanım sağlamasından ötürü tercih edilir. Küçük ve hafif boyutuyla anahtarlık olarak da kullanılabilir. Eğer çok fazla çakmak kaybediyorsanız bu kibriti anahtarlığınıza ya da çantanızın kenarına asmanız yeterli olacaktır.

Sahte Zippolar

Zippo pipo çakmağı satın alınırken orijinal olup olmadığına dikkat edilmesi gerekir. Pek çok farklı üretici sahte Zippolar üretmektedir. Peki, orijinal Zippo nasıl anlaşılır? Öncelikle Zippo diğer çakmaklara nazaran daha ağır çakmaktır. Üst kapak açılırken çıkan click sesi orijinal Zippolarda net şekildedir. Ancak sahte Zippolarda bu kapak kötü açılır ve çıkardığı ses cızırtılı olduğu için hemen anlaşılır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ