Web sitemize hoşgeldiniz.

Online Hediye Siparişi Nasıl Verilir?

Günümüzde en değişik hediyelik eşya seçenekleri internet sitelerinde oluyor. Bu yüzden mağaza gezmeden kolayca sipariş verebiliyorsunuz. Ancak internet sitesi seçimi yaparken de dikkatli olmanız son derece önemli.

  • Alışveriş yapacağınız yerin konusunda isim yapmış bir yer olmasını tercih ederseniz sıkıntı yaşama olasılığınız da düşer.
  • Sitelerin ödeme imkanı verdiği yöntemlerin çeşitli olması önemlidir.
  • Siperiz vereceğiniz ürünü daha önce kullanmış olanlar varsa yorumlarını okuyarak tercihinizi yönlendirebilirsiniz.
  • Ürün açıklamaları konusunda özenli davranan ve şeffaf bilgi veren siteler daha avantajlıdır.

Güvenli Ödeme Nedir?

İnternet sitelerinde alışveriş yaparken en çok tereddüt edilen nokta ödeme anıdır. Bu yüzden sitenin kullanıcıların verilerini koruma konusunda hassas davranması önemlidir.

3D Secure Sitemi: Yapılan alışverişlerde kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih edenler, sitelerin bu özelliği barındıranlarına yönelirlerse daha iyi olacaktır. Bu sistem kredi kartını kullandığınız bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranıza bir kısa mesaj gönderdikten sonra ödeme yapmanızı sağlar.

  • 3D secure ile hangi firmaya ödeme yapacağınız mesajın içinde size bildirilir.
  • Bu yöntemle kartınızdan tam olarak ne kadar para çekileceğini ödeme yapmadan önce görebilirsiniz.

SSL Programı: Dünya genelinde alışveriş sitelerinin güvenilirliklerini tespit etmeden önemli bir yer kaplayan SSL yazılımı, müşteri ile alışveriş sitesi arasında geçen veri transferinin korunaklı bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Bu yazılım sayesinde verdiğini bilgileri tekrar ulaşılamamak üzere silinir. Bu sayede hediyelik eşya alırken verdiğini kredi kartı numaralarına ulaşım imkanı sıfırlanmış olur.

Alışveriş Sitelerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Güvenli ödeme seçeneği sitenin olmazsa olmazıdır. Ancak bunun yanında bir takım özellikleri taşıması gerekir.

İade ve Değişim: Kullanıcıların uzak mesafeli satış sözleşmesin de geçen haklarından birisi ürünün ayıplı çıkması sonucu iade edebilmek ya da ürünle eşdeğer bir fiyatta olan başka bir ürünle değişim yapabilmektir. Firmanın bu konudaki tutumu son derece önemlidir.

Kargo ve Teslimat: Bazı siteler ürünün elinde olmadığını siz siparişi verdikten sonra söyler ve bu da sıkıntılı bir sürecin yaşanmasına sebep olur. Bu yüzden ucuz hediyelik eşya alacağım derken ürünün çok geç teslim edilmesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Firmanın ürün stokları hakkında net bilgi vermesi önemlidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ