Web sitemize hoşgeldiniz.

Metal Küllüklerde Farklı Modeller

3 Mayıs 2017

Küllük çeşitleri arasında hem kolay temizlenebilir hem de uzun ömürlü olmaları nedeniyle en çok tercih edilenler metal küllük modelleridir.

En Kullanışlı Kül Tablası Modelleri

Kül tablası söz konusu olduğunda, kullanılan alana göre ihtiyaçlar da değişebiliyor. Örneğin, açık havada kullanılacak kül tablalarında küllerin rüzgâr gibi etkenlerle etrafa dağılmasını önlemek için kapaklı kül tablası en kullanışlı seçenek haline geliyor. Kapaklı kül tablalarında genellikle ortada bir delik olup, etrafında sigara koymak üzere oluklar bulunur. Farklı modellerinde ise, kapaklar çok deliklidir ve sigara külleri deliklerden içeri girdiğinden dağılması önlenmiş olur.

Açık havada olduğu kadar kapalı ortamlarda da kullanılabilen kullanışlı modellerden bir diğeri de basmalı küllük modelleridir. Basmalı küllükte de kül ve izmarit koyulan kısmın üzerinde bir kapak ve mekanizma vardır. Mekanizma sayesinde, düğmeye basıldığında kapak dönerek aşağıya iner ve bırakıldığında yeniden yukarıya çıkar. Böylece, küllüğün içinde hapsolan kül ve izmaritler hem etrafa dağılmaz hem de kötü kokunun da önüne geçilebilir. Döner kapaklı küllükler de benzer bir amaç taşımakla birlikte, iki kattan oluşan kapağın üst kısmı çevrilerek kül ve sigara atmak için kullanılan delik kapatılır.

Küllükte Cam Şıklığı

Porselen küllük modelleri, şıklık ve zarafeti bir arada sunar. Farklı şekil, renk ve desenlerdeki porselen küllükler hediyelik eşya olarak da çok tercih ediliyor.

En şık aksesuarların hammaddesi olan cam, kül tablalarında da aynı etkiyi veriyor. Hem şık hem de kullanışlı cam kül tablası modellerinin yanı sıra kullanmaya kıyılamayacak, vitrinleri süslemeye layık modeller de can küllük modelleri arasında yerini alıyor.

Komik Küllük Modelleri

Kül tabağı, sigara kullanan kişilere verilebilecek en güzel hediyelerden biridir. Pek çok farklı modelin bulunduğu küllükler arasından yakınınızın zevkine uygun bir model bulmak hiç zor olmayacaktır. Hediyelik eşya satan mağazaların yanı sıra, internet sitelerinde de çok çeşitli küllük örneklerine rastlanabiliyor. Bu modeller arasından seçeceğiniz hem şık hem de eğlenceli bir küllükle sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapabilirsiniz.

Yaşam alanına renk ve eğlence katmak isteyenler için hazırlanan ilginç kül tablaları, hayal gücünün sınırlarını zorlayacak nitelikte. Akciğer şeklinde olan küllükler, sigaranın etkileri hakkında düşünmeye neden olurken, kadın vücudu figürlü olanlar bazen yüz kızartıcı olabiliyor.

Ayaklı Küllük Çeşitleri

Kapalı alanlarda sigara içme yasağı ile birlikte pek çok işyeri ve tesisin önünde ayaklı kül tablaları alıştığımız bir görüntü haline geldi. Kolon tipi ayaklı küllükler, en sık rastlanan modeller olup, üst kısmındaki sigara için kullanılan bölüm dışında gövdesinin de çöp kutusu olarak kullanılabilmesi bu modellerin daha kullanışlı hale gelmesini sağlıyor. Kadeh ya da lobi tipi olarak anılan ayaklı küllük modelleri ise, metal küllük olmaları nedeniyle hava koşullarından etkilenmeyen daha zarif modeller. Ayaklı küllük fiyatları, modellerin yanı sıra malzeme ve büyüklüğe göre de değişkenlik gösteriyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ