Web sitemize hoşgeldiniz.

Mesleklere Göre Hediye Seçme Rehberi

Ofislerde artık bir gelenek haline gelen hediyeleşme törenleri kimi zaman uzun süren bir hediye seçme sürecine sahne olabiliyor. Çünkü hediye alacağınız kişiler hakkında bilgi sahibi olmadan değişik hediyelik eşya seçmek bir hayli zor. Bu noktada;

  • Hediye alacağınız kişinin giyim tarzını gözlemleyerek karakteri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Aksesuar tercihlerini kontrol ederek yaşam tarzının nasıl olduğunu anlayabilirsiniz.
  • Hem giyim hem de aksesuarlarındaki renklere bakarak sevdiği renkler hakkında fikir edinebilirsiniz.

Yukarıda saydığımız üç madde de tanımadığınız bir iş arkadaşına hediye alırken dikkat etmeniz gereken genel şeyleri içeriyor. Konuya biraz daha spesifik yaklaşmaya çalışalım.

Öğretmenler Gününde Ne Hediye Alınır?

Meslektaşınıza ya da çocuğunuzun öğretmenine bir hediye almak istiyorsanız klasik şeylere yönelmenizde fayda var.

Ajanda: hayatları planlarla ve not olmakla geçen öğretmenlerin ihtiyaç duyabilecekleri bir yardımcı olan ajandalar çok şık ve kullanışlı hediyelerdir. Üzeri kaplamalı veya desenli bir modele yönelerek öğretmenin yaş grubuna uygun bir tasarım bulabilirsiniz.

Yöneticiye Ne Hediye Alınır?

Pozisyon olarak sizden daha üst mevkide bulunan bir kişiye hediye almak biraz daha özen gerektiren bir durumdur. Çünkü burada kendisine gösterdiğiniz saygı da ön plana çıkar. O yüzden ucuz hediyelik eşya alsanız dahi şık görünen ürünlere yönelmelisiniz.

Masa Üstü İsimlik: Yöneticilerin hoşuna gidecek olan şeylerden biri isimlerinin ve unvanlarının yazdığı isimliklerdir. Bu konuda çok farklı tasarımları internet üzerinden bulabilirsiniz. Genelde klasik olan modeller en çok satılanlardır ancak modern izler taşıyan veya retro çeşitlere de yönelebilirsiniz. Bu biraz da çalıştığınız ortamın havasına bağlıdır.

Çalışanlara Ne Hediye Alınır?

Yılbaşı döneminde işyeri sahibi çalışanlarına hediye alarak jest yapmak istiyorsa bu konuda adil bir tutum sergilemelidir. Kurumsal kimlik çerçevesinde şirket logosunun olduğu ürünler ilk etapta tercih edilebilen seçeneklerdir. Ancak biraz daha farklı hediyelik eşya seçeneklerine yönelmek isteyen patronlar çalışanların pozisyonlarına veya ön plana çıkan özelliklerine göre seçim yapabilirler.

Kupa Bardaklar: İşyerlerindeki hediyeleşmenin can kurtaranı olan baskılı veya desenli kupa bardaklar, herkese aynı tarzda hediye alınmak istendiği zaman güzel bir çözüm oluşturabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ