Web sitemize hoşgeldiniz.

Küllük Modelleri ile Küllerinizden Yeniden Doğun

Geçmişten günümüze gelinceye kadar, özellikle sigara insan hayatına girdiği andan itibaren küllük modelleri kullanılması zorunlu olan bir ihtiyaç haline gelmiş olmaktadır adeta. Evlerde, işyerlerinde, kafe ve restoranlarda, ofis ve bürolarda, resmi kurumlarda, otellerde, her türlü dış mekânlarda ve buna benzer kullanımı gerekli olabilecek her yerde kullanılmaları ile de çok geniş bir alana yayılmaktadırlar.

Kül tabağı, zannetmeyin ki sadece sigara içenlerin külünü boşaltmak için kullanmış oldukları bir eşyadır. Evet, genel olarak kullanım alanı bu şekilde olmaktadır. Lakin bunun dışında çoğu zaman, küçük çaptaki çöpleri atmak için de kullanılmaktadırlar.

Yapılan Malzemeye Göre Küllük Modelleri

Her şey, nasıl ki var olmak için bir kaynağa ihtiyaç duyarsa kül tabakları da var olmak için bir kaynağa muhtaçtırlar. Bu kaynaktan kasıt, bu kül tabaklarının ne tür bir malzemeden yapılmış olduğu konusudur.

Özünde cam kullanılarak üretilmiş olan cam kül tablası, gerek görünüm itibarıyla gerekse şeffaf yapısı itibarıyla kullanıldığı mekâna farklı bir hava katmaktadır.

Kül tabağı ile ilgili olarak diğer bir model olan porselen küllük ise tasarım ve hoş yapısı ile zengin bir görüntü oluşturmaktadır.

Metalik yapısı ile dayanıklı bir ürün görüntüsü veren metal küllük, aradan uzun yıllar geçse dahi hizmet etmeye devam edecek bir güç gibi yanınızda durmaktadır.

İlginç Küllük Modelleri  

Kül tabakları, sigara külünü muhafaza etmenin yanında, şık tasarımları sayesinde evlerde dekoratif bir görünüm yaratmaktadırlar. Bu kapsamda farklı model ve işlevlerde kül tabakları üretilmiş bulunmaktadır.

Kapaklı kül tablası bu açıdan üretilmiş bulunan farklı ve de bir o kadar işlevsel bir üründür. Normal kül tablasından farklı olarak, istendiği anda kapanabilen ve hava geçirmez kapağı sayesinde kül kokusunu dışarı vermeyen şekilde üretilmişlerdir.

Basmalı küllük, özel tasarımı sayesinde kül tablası üzerinde biriken kül ve izmaritleri tek bir dokunuşla kül tablasının içinde bulunan hazneye aktarılmasını sağlamaktadır. Kül tablasının üzerinde bulunan kola basıldığı anda, kül ve izmaritler yuvarlak plaka sayesinde aşağı doğru dönerek inmekte ve üzerindeki bütün pisliği iç hazneye savurarak aktarmaktadır. Bu sayede kül ve izmarit haznede saklanmakta ve külü uçmaktan kurtarmaktadır.

Ayaklı Küllük Modelleri

Kül tabağı İngilizce karşılığı olarak ashtray kelimesi ile ifade edilmektedir. Birçok farklı modele sahip olan kül tabakları, özellikle her türlü dış mekânın kullanımı için üretilmiş olan ayaklı küllük modelleri ile adeta göz kamaştırmaktadır. Bu kapsamda kolon küllük, lobi tipi kolon küllük, hazneli kolon küllük, şampanya kolon küllük, ızgara kolon küllük ve ayaklı kadeh küllük gibi birden çok farklı türü bulunmaktadır.

Küllerinizden Yeniden Doğun 

Eğer ki sizler de küllerinizden yeniden doğmak istiyorsanız, sizlerin hizmetine sunmuş olduğumuz küllük modelleri ile olabilecek en kısa sürede tanışmanızı arzu etmekle birlikte, sizleri bu eşsiz buluşmaya davet etmekteyiz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ