Web sitemize hoşgeldiniz.

Kullanması Ayrıcalık Olan Zippo Çakmak Modelleri ve Fiyatları

1933 yıllarının başında üretilen ilk zippo çakmak modeli; ismini fermuar kelimesinden almaktadır. 1936 yılında patenti alınmıştır. En bilinen ve en eski çakmak markasıdır. Rüzgârdan etkilenmeyen çakmak modeli olarak bilinen Zippo Çakmak Modelleri ve Fiyatları kötü hava koşullarında bile dengeli gaz akışı ve ön kısmının dizaynında ötürü rahatlıkla yanmaktadır. Dayanıklılık ve kullanım kolaylığından ötürü oldukça popülerdir.

Alevini üfleyerek söndürmek çok zordur. Ancak aşağı doğru ters bir şekilde çevrilirse alev sönecektir. Bu çakmağı söndürmenin en kolay ve basit yolu ateşin hava alımını engellemek adına kapağı yarıya kadar kapatmaktır. Bu yapılan işlem diğer çakmak modellerinde olduğu gibi gaz akışını kesmez. En önemli özelliklerinden biri fitille yanmasıdır.

Bilinen ve Bilinmeyen Özellikleri

zippo çakmak özellikleri aslına bakarsanız saymakla bitmez. İlk üretildiği zamanlarda 1.95 Dolara satılan zippo çakmak; günümüze kadar 500 milyonun üzerinde üretilmiştir. Bu çakmağın altında bulunan simgeler üretildiği ayı ve yılı belirtir. İç aksamı ömür boyu garanti altındadır. Bugüne kadar neredeyse 1500’ün üzerinde dizi, film ve tiyatro eserinde bu çakmak modeline yer verilmiştir. Üretildiği ilk günden itibaren iç aksamı hiç değişmemiş olan zippo çakmağı kullanan kişilerin %21’lik kısmını koleksiyoncular oluşturmaktadır.

Peki, bunca özelliği olan orjinal zippo nasıl anlaşılır? Orijinal olmayan modeller ilk bakışta zippo gibi görünse de ismi farklıdır. Buna verebileceğimiz örnekler arasında; Zipo, Champ, Zippu, Zuppo gibi isimler vardır. Orijinal modeller sahte modellere göre daha ağırdır. Orijinal zipponun menteşe birleşme yerleri daha büyüktür. Sahte çakmağın altında bulunan yazı daha belirsizdir. Sahte olan ürünlerin çoğunda Bradford RA yazar.

Adeta bir Tutku

En sık tercih edilen çakmak modellerinde biri olan zippo her tütün severin hemen hemen ilk tercihidir. Kişiye özel zippo çakmak her tüketicinin zevkine hitap ederek tasarlanmıştır. İstediğiniz modeli tercih etmeniz durumunda sipariş vererek kendi tarzını ve stilinizi yansıtabilirsiniz. Üst kapağı açıldı zaman oldukça bilinen bir ses çıkar ve bu ses kapağı kapandığı zamanda kendini duyurur. Şık tasarımları ve dayanıklılığının yanı sıra kendine has olan bu ses tüketicilerin bu çakmağı daha fazla tercih etmesini sağlar.

Orijinal gibi görünen zippo çakmak ucuz genellikle orijinal ürünlerine göre daha makul fiyatlardadır. Orijinal olan bu çakmak çeşitlerinin fiyatları 70 TL’den üzerinde bulunan kaplamaya göre 30.000’e kadar çıkabilir.

Yakıtı ve Çeşitleri

zippo benzini genelde uçak benzini olarak bilinir ama bu gerçek değildir. Zippo çakmağınız için benzin arıyorsanız orijinal ürün satan yerlerden sipariş verebilirsiniz. Orijinal bir zippo çakmak için orjinal zippo benzini kullanmak daha uzun süreli bir kullanım ve daha uzun süreli bir yanış sağlayacaktır. Zippo yakıtı yerine alkol, kolonya veya normal benzin kullanmak bu çakmağın bozulmasına sebep olacaktır.

İlk çıkan tasarımlarda olmayan fakat daha sonraki tasarımlarda kendini ortaya koyan zippo kibrit bu modelin farklı bir tasarımıdır. Bu tasarıma aslında tam olarak kibrit de diyemeyiz. Çünkü sadece yakılışı kibritin yakılış tarzına benziyor. Çubuğu metal kutusunun yanındaki yere sürülerek yakılan bu tasarım Zippo Çakmak Modelleri ve Fiyatları arasında oldukça tercih edilen çeşitlerden biridir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ