Web sitemize hoşgeldiniz.

Kullanım Ya Da Koleksiyon İçin Gümüş Çakmak Çeşitleri

Gümüş çakmak çeşitleri genellikle koleksiyon amacı ile tercih edilen çakmaklar arasında yer alıyor. Ancak koleksiyon rafına kaldırmadan önce uzun süre kullanabilirsiniz çünkü çok kaliteli firmalar gümüş üretim yapıyor. Zippo ise bu konuda öncü bir marka. Tarzı uygunluk açısından düz şık tasarımların yanı sıra herhangi bir tasarımın içerisinde de gümüş kullanabilen Zippo ömür boyu garantili olmasıyla lüksün göstergesi oluyor. Özellikle çakmaklar eski zamanlarda lüksün ve zenginliğin bir göstergesi olarak kullanılırdı. Günümüzde ise çok ucuz fiyatlara kullan at çakmakların üretilmesi ile birlikte bu çakmaklar değerini ve işlevini kaybetti. Ancak hala üretime devam eden kaliteli firmalar mevcut. Ucuz çakmak fiyatları bu piyasa içerisinde kaliteli çakmaklara yönelimi azaltsa da çakmağının değerini bilen insanlar kaliteli çakmak arayışından vazgeçmiyor. Farklı tarz ve modelleri ile öne çıkan Zippo bu konuda rakip tanımadan satışlarına devam ediyor.

Gümüş Zippo

Gümüş çakmak çeşitleri arasında hala üretimine devam eden Zippo tercih ediliyor. Gümüş Zippo işlemeli çakmak hem sadeliğin hem de şıklığın bir arada bulunduğu çakmak çeşitleri arasında yerini koruyor. Gümüş Zippo çakmak fiyatları gümüşün kullanım fazlalığına göre değişse de 250’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Bu fiyatların daha azını ya da daha yükseğini görmek mümkün. Her modele göre farklı bir işleme yapılıyor ve bu da fiyatı farklılaştırabiliyor. Değişik çakmak modelleri bulunan Zippo, ömür boyu garanti olanağı ile çakmağına sahip çıkıyor. Ancak ömür boyu garantinin yalnızca iç mekanizma için olduğunu belirtmekte fayda var. Eğer ki kasadaki gümüş kısmı çizdirirseniz Zippo bunu garanti içerisinde saymıyor ancak elbette ki tamiri mümkün.

İsimli Çakmak

İsim yazılı çakmak modelleri genellikle Zippo dâhilinde üretiliyor. İsimli çakmak fiyatları isimsizlere göre farklılık göstermiyor. Aynı fiyata alınan bir çakmağa 3-5 TL gibi bir ücretle isim yazdırabilirsiniz. Eğer herhangi birine Zippo çakmak satın almak istiyorsanız bu işi yapan dükkânlarda isim yazdırabilirsiniz. Böylelikle hem şık hem de özel bir hediye satın almış olursunuz. Zippo için günlük kullanım oldukça rahat. Ancak bulunmayan nadide bir parçaya sahipseniz bunu koleksiyonunuzdan çıkarmak hata olacaktır.

Farklı Modeller

Farklı modelleri ve tasarımları ile ünlenen Zippo gümüş işlemeleri ile de kendi ayrıcalığını yaratmış ve kullanıcısına sunmuş durumda. Baskı teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte her türlü baskı kolaylıkla yapılabilmekte. Farklı baskıların yarattığı çeşitlilik ile birlikte siz de kendi tarzınıza uygun orijinal bir Zippo alabilirsiniz. Piyasa da orijinal Zippo bulmak oldukça kolay. Ancak yine de satın alınırken dikkat edilmesi gerekilen noktalar var. Eğer yüz yüze alışveriş yapıyorsanız Zippo’nun ağırlığından Zippo’yu tanıyabilirsiniz. Ayrıca çok net bir click sesine sahip olan orijinal çakmağı kolaylıkla anlarsınız. Bunu dışında alt kısımdaki seri numarası derince kazılmış olmalıdır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ