Web sitemize hoşgeldiniz.

Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Dekoratif Ahşap Hediyelik Seçenekleri

Dekoratif hediyelikler arasında en çok dikkat çeken ve beğenilen modeller ahşap hediyeliklerdir. Mobilyalara uygun ahşaptan yapılan dekoratif ahşap hediyelik modası hiçbir zaman geçmeden kullanılır. Ahşap hediyeliklerin en önemli özelliği elde yapılmış olmalarıdır ve el emeğiyle hazırlanan ve tüm detaylarına incelik gösterilen ahşaplar ahşap ustaları tarafından hayata geçer. Sanatlarını en güzel şekilde oluşturdukları aksesuarlar her zaman kalıcıdır ve hediye edilen kişi için özeldir. Hediyelik olmasının en güzel yanı da kalıcı olmaları ve bir ömür boyu hediye edilen kişinin gözünün önünde en sevdiği yerlerde olmasıdır. Her ev ve ofiste kullanılabilecek ahşap hediye ürünleri olduğu mekâna farklı hava katar ve güzelliğini bulunduğu yere yansıtır.

Hediyelik Eşya Toptan Alımı

Ahşap hediyelik eşya toptancıları dekoratif eşyaların toptan alım yapılan yerleridir. Özellikle hediyelik eşya dükkânı açan veya internette satışını yapan yerlere uygun fiyatlardan toptan alım yapılarak daha karlı alışverişlere aracılık ederler. Toptancılardan bir üründen bir sipariş verilerek değil aynı hediyelikten en az 10 veya daha fazla alım yapılır. Ürünler tek bir kutu hediyelikten kutu içerisinde kaç ürün bulunuyorsa o kadar adet sipariş verilir. Hem dükkânlara toptan fiyatına verilen hediyelikler hem de aynı üründen parti halinde alınan ürünler bir kişinin koli içinde ne kadar varsa hepsini sevdiklerine hediye edebilme imkânı tanır. Özellikle çalışanlarına hediyelik ahşap hediyelik almak isteyenler çalışan eleman sayısı kadar toptancıdan sipariş verdiği ürünü kişi farkı gözetmeden hepsine hediye edebilir. Bazı toptancılar ise hem toptan satış için müşterileriyle buluşurken bazıları hem toptan hem perakende satış yaparlar. Perakendeyi toptancıdan almanın en güzel yolu istenilen hediyeyi toptan ucuz fiyata almaktır.

Amasra Hediyelik Eşyada Sınır Tanımıyor

Ahşap hediyelikte sınır tanımayan üreticiler kendi el emeği hazırlattıkları ürünlerin satışını gerçekleştirerek hediye almak isteyenlere ayrıcalık sağlarlar. Batı Karadeniz bölgesinde Bartın’a bağlı olan Amasra deniz turizmiyle yaz aylarının vazgeçilmez küçük bir sahil kasabasıdır. Amasra ahşap hediyelik eşya konusunda da turistlere zengin seçenekler sunar.  Amasra’da bulunan ve toptan satış yapan yerlerde şimşirden yapılan anahtarlıklar, kül tablaları, kalemliklerle müşterilerine ve turistlere hediyelik eşya konusunda yardımcı olur. Hediyelik eşya mağazalarıyla rengârenk dükkânlarında ahşap el ürünlerinde seçenek sunar. Ağaç işçiliği konusunda ilk sırada olan ve ağaca şekil vererek çeşitlendiren şirin tatil beldesinde yenilikçi modern tasarım hediyelikleriyle dikkat çeken yerler arasındadır. Amasra’nın hediyelik cenneti olan Çekiciler çarşısında yüzlerce hediyeliğiyle ahşaba şekil kazandıran el emeği ürünleri zengin seçenekler sunar.

Ahşaba Hayat Veren Ustalar

Ahşap hediyelik eşya yapımı biraz sanat, biraz el becerisi kazanılmasını gerektirir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı olan kurslarda ahşap hediyelik eşya sektörüne girmek isteyenlere veya hobi olarak kendi üretimini gerçekleştirmek isteyenleri eğitmek amacıyla kurslar düzenlenir. Kursiyerlerin yoğun ilgi gösterdiği kurslarda bilgi ve beceriler kazandırılır ve mesleğin gerektirdiği yeterlilikleri kazanacaklardır. Ahşap teknolojisi sektöründe deneyim kazanan kursiyerler kendilerine atölye açabilecek ve hediyelik eşya konusunda kendi ürettikleri ürünleri hayata geçireceklerdir. Yeterlilik alan ve başarılı olan kursiyerlere MEB onaylı sertifika verilecek ve kendi işletmelerini kurabileceklerdir.

Hediyelik Eşya İmalatı Emek İster

Ahşap hediyelik eşya imalatı incelik ister ve el becerisi gerektirir. Ahşaba şekil kazandırmak belli teknikleri öğrenmeyi gerektirir. Ev hanımlarının da hobi kazanmak için imalat sektöründe çalışmaya başlamasıyla ürettikleri ahşaba şekil vererek çeşitlilik sağlarlar. Kendi ürettiklerini satmak isteyenlerin yoğun ilgi gösterdiği ahşap imalatı konusunda deneyim kazananlar tasarladıkları hediyelikleri satarak geçimlerini sağlarlar. Halk eğitimlerde ahşap kursları açılarak ahşap hediyelik eşya yapmada beceri kazandırılır. Kadınlara yönelik açılan halk eğitimin kurslarında eğitim görenler oyma yapabilen, ahşap şekillendirme yöntemlerini kullanarak hediyelik eşya yapabilecek hale getirilirler. Kadınların ev ekonomisine yönelik kazanımlarını ve maddi kazançlarını arttıracak uygulamalarla herkesin ilgi gösterdiği dekoratif hediyelikler satışa sunulur. Hem güzel vakit geçirmek isteyenlere, hem de kazanç sağlamak isteyenlerin ilgi duyduğu kurslarda yaklaşık 4,5, 5 ay gibi bir zamanda deneyim kazandırılır.

Hediyeler Kişisel Olduğunda Anlam Kazanır

Kişiye Özel ahşap hediyeler nelerdir? Merak edenler için ahşap üzerine fotoğraf yakılarak işlenir. Sadece fotoğraf değil anlamlı mesaj veya hediye edilecek kişinin isminin ahşaba kazınması veya yakılmasıyla hediye kişisel hale getirilir. Özel anı ölümsüzleştirecek ahşaplar ahşap olmaktan çıkacak ve kişiye özel bir hale gelecektir. Ahşap kapaklı albümler aileler için çok anlamlı hediyeliklerdir. Aileye verilen değeri yansıtan ahşap kapaklı albüm tasarımlarında albümün ahşap kısmına ailenin soy ismi ve anlamlı bir mesaj yazdırılabilir. Ya da albüm kapağına lazerle aile resmi işlenebilir. Aileye verilen hediyelikler birlikte biriktirilen anıları özelleştirir. Ahşaptan özel hazırlanan fırça taraklar, ahşap fotoğraf çerçeveleri, ahşap isim yazılı havanlar, isim yazılı ahşap merdaneler, kişiye özel satranç setleri hediyelik verilebilir.

Hediyelik Kutular

Hediyelikler arasında ahşap hediyelik kutu da çok anlamlı ve kalıcı armağan seçeneği olarak değerlendirilebilir. Hediyelik kutuya anlam kazandıracak bir fikir de içerisine küçük not kâğıtlarına yazılacak notlar olacaktır. Ahşap tasarım kutu çeşitlerinde lazer kesin ve kazıma yapılarak kutu kişisel hale getirilebilir. Hediyelik ahşap kutu içine çikolatalar konabilir. Fotoğraflar konularak hediye edilebilir. Üzerine logo veya resim işlenen veya anlamlı bir mesaj yazılan kutular ister sade bir şekilde verniklenerek satışa sunulur. Ahşap kutu denildiği zaman akla ilk gelenlerden birisi de hazine sandığı görünümünde olan kutulardır. Zengin kutu seçenekleri kişiye özel ölçülerde de sipariş verilebilir.

İstoç Hediyelik Çarşısı

Ahşap hediyelik eşya toptancıları istoç hediyelik eşya satanların veya hediyelik eşya alıcılarının İstanbul Mahmutbey Bağcılarda bulunan toptancılar çarşısıdır. İstanbul Mahmutbey’e gidenler ilk olarak ziyaret ettikleri yerlerden biri de İstoç toptancılar çarşısıdır. Bin bir çeşit ahşabın toptan veya perakende satıldığı satış yerlerinde ahşaba dair ne hediyelik aranıyorsa bulunacak kadar çeşit sunar. Rengârenk dükkânların birbiriyle yarıştığı ve gidenin aklının kaldığı mağazalar uygun fiyatlarıyla İstanbul’un uğrak hediyelik dünyası olarak ün yapmıştır. El emeğiyle hazırlanan hediyelikler yerli yabancı turistin dikkati çeker. Çarşıya giden hiç kimse eli boş dönmez çünkü her bütçeye uygun seçenekleri alışveriş yapmaya ikna eder.

Ahşap Hediyelik Eşya Yapımı

Ahşaba gönül verenler ve kendi yaptığı ahşapları hediye etmek isteyenler için hizmet veren ahşap hediyelik eşya yapımı kursu hemen her ilde açılır. Kursiyerler tarafından ilgiyle karşılaşan kurslarda ahşaba hayat verilir. Ahşap hediyelik yapımında mesleki bilgiler ve teknikler öğretilir. Kursiyerler ahşabı elde kesme, elde şekillendirme, elde delik delme, dekupe oyma, tornalamaya hazırlık, numune yapma, ahşap boyama, dolgu verniği gibi teknik derslerin mesleki eğitimini alırlar. Kursiyerler eğitimin sonunda sertifika sahibi olurlar ve ahşaba hayat vermek artık onların en sevdiği hobileri haline gelir. Evde canı sıkılarak vakit öldüren ev hanımlarının ahşaba ilgi duymasıyla yaygınlaşan kurslarda başarılı olabilmek için titizlikle çalışmak ve bu işe gönül vermiş olmak gerekir. Mesleki eğitim öğretim sisteminin güçlendirilmesi için MEGEP adında açılan kurslarda ahşap teknolojisi kursiyerlerle anlam kazanacaktır. Amaçlanan yeterliliği kazandıran kurslarda deneyim kazanıldığında herkes ahşap sanatçısı olacak ve ilgi duyduğu alanda hediyeliklerini tasarlamaya başlayacaklardır.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ