Web sitemize hoşgeldiniz.

İş Arkadaşıma Ne Hediye Almalıyım?

Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte işyeri çekilişleri de başlamış durumda. Peki sadece haftada birkaç kez gördüğünüz insan kaynaklarındaki Kemal Bey’e nasıl bir hediyelik eşya alacağınızı biliyor musunuz?

  • Kemal nasıl giyinir?
  • Kemal hangi takımlıdır?
  • Kemal’in arkadaşlarıyla ilişkisi nasıldır?

Bu üç soruyu cevaplarsanız hediye seçiminde daha kolay bir yol izleyebilirsiniz.

Standardı Bozmadan Hediye Seçmenin İncelikleri

Her ofis ortamında çalışanların sosyal statüleri az çok bellidir. Çalışılan pozisyona göre maaş ve aile durumu konusunda ne kadar bilgi sahibi olursanız hediye seçerken de o kadar işinize yarayacaktır.

Bazen sadece ucuz hediyelik eşya seçip geçemezsiniz. Çünkü hediyeler herkesin gözü önünde açılır ve seçiminiz bir nevi sizin şirkete verdiğiniz değeri gösterir.

Esprili Hediyelikler: Ofis ortamında bu tip hediyeler çok fazla tercih edilir. Ancak buradaki seçim genellikle belirli bir tanışıklığı olan kişiler arasında hediyeleşme olursa tercih edilmelidir. Aranızın çok iyi olmadığı birine bu tip bir hediye alırsanız ciddiyetsizlik olarak görülebilir.

Klasiklere Yönelmek: Erkeğe gömlek al geç devri maalesef kapandı. Bu yüzden artık seçimlerinizde daha düşünceli davranmanız gerekiyor. Bunun için online alışveriş sitelerinin ilgili bölümlerinden faydalanabilirsiniz.

Bütçeyi Sarsmadan İddialı Hediye Almak

İşyerindeki hediyeleşmelerin can alıcı noktası budur. Ekonomik olarak konudan en az zararla çıkarken aldığınız hediyenin de kendini belli etmesi, bir fark yaratması gerekir.

İddialı hediye seçmek alacağınız ürünlerin pahalı olması ya da illa değişik hediyelik eşya kategorisinde yer alması demek değildir. Yazımızın başında belirttiğimiz özelliklerden yola çıkarak alacağınız hediye sizi bu durumdan kurtaracaktır.

İsme Özel Ürünler: Erkekler kendilerine has tasarımları beğenirler. Özellikle siyah renkli veya metal parçaları olan hediyelikler tercih edilebilir. Örnek verecek olursak şunları sıralayabiliriz.

  • İsme özel kanyak mataraları
  • Kartlık ve cüzdanlar
  • Anahtarlık çeşitleri

Taraftar Ürünleri: Ofis hediyesi arayanların can simidi olan bu ürünler hediye alacağınız kişinin tuttuğu takımın izlerini taşır. Bir de eğer tasarımı özel bir ürün alırsanız tadından yenmez.

Bu konuda kulüp amblemli kupa bardaklar çok iş görür. Karşınızdaki kişi eğer sigara kullanıyorsa, tabaka ya da çakmak çeşitlerine de yönelebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ