Web sitemize hoşgeldiniz.

İlginç Çakmak Modelleri Ve Örnekleri

4 Mayıs 2017

İlginç Çakmak Modelleri Ve Örnekleri giderek daha da çoğalıyor. Çakmak modelleri eskiden olduğu gibi sadece ateş için kullanılmıyor. Artık çakmağı bir süs gibi ya da bir gözlük gibi kullanabiliyorsunuz. Enteresan Çakmak Modelleri de sevenleri ve koleksiyoncular için zevkli bir uğraş oluyor. Bu enteresan keyif aynı zamanda insanlara bir amaç bile verebiliyor.

Geçmişin İzleri Ya da Geleceğin Tasarımı

Değişik Çakmak Çeşitleri arasında isterseniz eski hatta Vintage tarzı çakmaklara ulaşabilirsiniz. Ya da geleceğin tasarımları olan USB gibi bir çakmak bulabilirsiniz. Bu çakmaklar bir USB aracılığıyla şarj ediliyor. Sonra depoladığı elektrik enerjisini bir çeşit rezistansa gönderip onu ısıtıyor ve böylece sigarayı yakmaya çalışıyor.

Sadece bununla da kalmayan İlginç Çakmak Modelleri sizlere oldukça farklı seçenekler de sunuyor. Anahtarlık ya da flash bellek olarak da kullanabileceğiniz bu çakmaklarla hem kaybolma sorunu çözüyorsunuz hem de ihtiyacınız olan bazı özellikleri yanınızda taşıyorsunuz. Gerek LED aydınlatma gerekse diğer küçük eklemelerle çakmağın daha da işlevsel hale gelmesini sağlıyorsunuz.

Çakmak İşlevleri ve İsimleri

Her gün büyüyen çakmak dünyası Çakmak Çeşitleri Ve İsimleri ile daha da çok kafa karıştırıyor. Bunun nedeni belki de markaların bu çakmakları satarken belli bir pazarlama stratejisi izlememeleri olabilir. Ancak bir çakmak modelini tarif etmez sadece bu yüzden çok zor olabilir.

Bunun en klasik örneği olarak Rüzgârda Sönemeyen Çakmak modeli gösterilebilir. Bu çakmağı farklı isimlerle her yerde görebilirsiniz. Rezistanslı çakmak, roket çakmak, jet çakmak, denizci çakmağı… Ancak hepsi de temel olarak rüzgârda sönmeyen ve güçlü aleve sahip çakmaklar için kullanılıyor.

Tasarımlar ve Markalar

Tüm bu çeşitler içinde kendi tarihi boyunca belirli bir istikrar sürdüren belki de tek marka var. Zippo Çakmak Çeşitleri üretildiği ilk günden beri aynı tasarım özelliklerini koruyor. Bu özelliklerinin başında rüzgârda ya da yağmurda bile yanmasını sağlayan yapısı ve sağlamlığı geliyor. Bunun yanında ömür boyu süren bir garantiyi de halen bu firma veriyor.

Pürmüz Çakmak Çeşitleri ise ilk olarak puro içenlerin tercih ettiği modeller arasına giriyor. Güçlü alevi yüksek ısı gücü sağlıyor. Ve bu sayede zor yanan purolar daha kolay yanıyor. Hatta bazı modellerin ayarlanabilir ısı özelliği sayesinde daha da yüksek, örneğin 1000 dereceye kadar ısı yükseliyor.

Fiyatları Ne Kadar?

Çakmakların özellikleri kadar fiyatları da çok farklı oluyor. Promosyon çakmaklarını bir yana bırakırsak sadece koleksiyoncuların bazı çakmak modellerine ödedikleri fiyat adeta dudak uçuklatıyor. Ucuz Çakmak Çeşitleri elbette ki her zaman tercih edilenler arasında oluyor. Ancak bunlar bir gümüş işlemeli çakmağın yerini asla tutmuyor. İlginç Çakmak Modelleri Ve Örnekleri her geçen gün artıyor. Size ise sadece size uygun model ve tasarımları seçmek kalıyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ