Web sitemize hoşgeldiniz.

İçki Matarasının Doğru Kullanılması İçin İpuçları

İçki matarasının kullanımı aslında her ne kadar kolay gibi dursa da bir çok insan yanlış şekilde bu ürünü kullanıyor. İçki matarasının kullanımında yapılan en büyük hataların başında da temizlenme süreci geliyor. Dilerseniz içki matarası kullanımında yapılan en büyük hatalar neler onlara bir göz atalım.

  • İçki matarasında ne içilir şeklinde bir soru aklınıza takılıyorsa kesinlik bu sorunun cevabı alkoldür. Kesinlikle içki mataranız içine çay kahve ya da asitli bir içecek koymamalısınız. Çünkü içki matarası içine alkol konulacak şekilde fonksiyon edilmiştir. Aksi takdirde mataranın iç yapısı zarar görür.
  • İçki matarasının kullanımında yapılan en büyük hatalar ise temizlik konusudur. İçki matarası sadece su ile yıkanmaz. Bu durum tam anlamıyla mataranın iç yapısını temiz tutmamış olur ve bu da sizin sağlığınıza karşı sorun çıkartır.

İçki Matarasının Temizliğinde Neler Kullanılmalıdır?

İçki matarası temizleme kapsamında yapacağınız temizlik işlemi için bir karışım hazırlamanız gerekiyor. Evinizde bulunan tuz su ve karbonatı bir karışım haline getirmelisiniz. Elde edeceğiniz  bu karşımla içki matarasının iç yapısını belirli zaman aralıklarında temizlemeniz gerekiyor.

Aynı zamanda içki matarası temizliği yaparken diş fırçası da kullanabilirsiniz. Matara iç yüzeyinde tam bir temizlik isterseniz diş fırçası ideal bir temizleme aracı olarak kullanılabilir.

İçki Matarasının Temizliği Nasıl Yapılıyor?

İçki matarasını kullanırken yapılan en büyük hataların başında temizlik konusu geliyor. İnsanlar genellikle matarayı temizlemeden uzunca bir süre kullanıyorlar. Ancak matara içine koyduğunuz her alkol bitince yenisini koymadan önce matarayı temizlemeniz gerekiyor. Kısacası mataranızı temiz tutmanız gereklidir.

Şimdi içki matarası nasıl temizlenir bundan bahsedelim. Öncelikle su karbonat ve tuz malzemelerini bir araya getiriyor ve bir karışım elde ediyorsunuz. Sonra da bu karışımı içki matarasının içine döküyorsunuz. Ardından da temiz bir diş fırçasından yararlanarak mataranın iç yüzeyini fırçalamaya başlıyorsunuz. Yaptığınız sıvı karışımı matara iç yüzeyinde fırçalarken mataranın da temizliğini sağlamış olursunuz. Bu şekilde her yeni alkol konulacağı zaman mataranızı temizlemeniz gerekiyor. Aksi takdirde size sağlık sorunları yaratabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ