Web sitemize hoşgeldiniz.

İçki Matarası Temizliğinde Yapılması Gerekenler

2 Kasım 2017

Cep içki matarası çeşitleri eskiden beridir bir çok insanın yanında bulunan bir üründür. Özellikle de günün her saatine alkol kullanmayı seven bayan ve erkekler cep boyutunda olan bu içki matarası çeşitlerinden satın alarak istedikleri zaman içindeki alkolden içebiliyorlar. Ancak her ne kadar sizin isteğinizi yerine getiren bir ürün olsa da siz mataranızı sürekli olarak temiz tutmalısınız. Her gün matarayı temizlemekle mi uğraşacağım diye endişe içine girmeyeceksiniz. Mataranın iç yüzeyi alkolü saklama ve koruma özelliğini temiz tutulmadığı takdirde kaybeder. Bundan dolayı da düzenli bir şekilde içki matarası temiz tutulmalıdır.

İçki mataranızı temiz tutmanız sayesinde siz kendi sağlığınızı da korumuş olursunuz. Bu yüzden mataranızdaki içki bittiğinde yenisini doldurmadan önce mataranızı temizlemelisiniz. Bu konuda yapılan en büyük hata ise sadece suyla matarayı yıkamaktır. Bu şekilde bir temizlik söz konusu değildir. Bu yüzden sizlere içki matarasının nasıl temizlendiği ile alakalı tüyolar vereceğim.

İçki Matarasının Temizliği İçin Neler Kullanılmalıdır?

İçki mataranızı sürekli olarak temiz tutmanız gerekiyor. Bu sayede satın aldığınız ürününüz uzun yıllar boyunca içine koyacağınız alkolü korur ve saklar. İçki matarası temizleme için doğru malzemelerin kullanılması önemlidir.

Matara temizliği için bir karışıma ihtiyacınız var. Bu karışımı da su tuz ve karbonatla oluşturuyorsunuz. Bu üç malzemeden oluşan sıvı karışımla mataranızın içini çalkalayabilirsiniz. Aynı zamanda iç yüzeyi bir diş fırçasıyla da fırçalayarak daha temiz olmasını sağlayabilirsiniz.

İçki Matarası Nasıl Temizlenir?

İçki mataranızın iç kısmını temizlerken asla sadece su kullanmayınız. Sadece su kullanmanız durumunda iç kısmını tamamen temiz tutmuş olmazsınız. Şimdi aklınızdaki içki matarası nasıl temizlenir sorusunun yanıtını sizlere madde madde verelim.

  • Öncelikle su karbonat ve tuz malzemeleri bir araya getirilmelidir.
  • Bu üç malzeme karıştırılarak bir sıvı karışım elde edilmelidir.
  • Elde edilen sıvı karışım mataranın iç yüzeyine dökülmelidir.
  • Sonra temiz bir diş fırçasıyla mataranın iç yüzeyi güzelce fırçalanmalıdır.
  • En son olarak da mataranın içindeki karışım karıştırılmalı ve lavaboya boşaltılmalıdır.
  • Matara son olarak da bir iki kez saf suyla çalkalanmalıdır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ