Web sitemize hoşgeldiniz.

Hem Romantik Hem De Estetik Hediyelik Arayanlar İçin: Şamdan

Mum, tarih boyunca hiç eskimeden kullanılan objeler arasındadır. Günümüzde elektrik çok yaygın olunca kategori olarak adını hediyelik eşya alanına yazdırmıştır. Durum böyle olunca bu mumların konulacağı yerler de başka bir havaya bürünmüştür.

Şamdan Yalnızca Sofralarda Mı Kullanılır?

Estetik bir hediyelik olarak şamdan, kraliyet sofralarının vazgeçilmez aksesuarı olarak bilinse de kullanım alanı bu kadarla sınırlı değildir. Aslında şamdanların evin her yerinde kullanılabileceğini söylemek mümkündür.

Doğru seçilmiş ve düzgün yerleştirilmiş bir şamdan banyoda bile kullanılabilir. Hatta birkaç tane mum aynı anda yakıldığında son derece romantik bir atmosfer oluşmasını da sağlar.

Şamdan kullanımı için kişinin hayal gücüyle doğru orantılı bir mekan seçiminden bahsedebiliriz. Çünkü kullanıldığı yer bakımından çok geniş olan bu tür, adapte sorunu da çekmez.

Şamdan Çeşitleri Nelerdir?

Şamdanlar her şeyden önce içerdikleri mum sayısına göre kategorize edilirler. Bir mum taşıyan şamdanlara tekli şamdan, iki adet mum koyma yeri olan şamdanlara ikili şamdan denir ve mum sayısı arttıkça bu isimlendirme de uzar.

Şamdanlar yapı itibariyle ihtiva ettikleri mum sayısı arttıkça şekillerini değiştirirler. Çok farklı tasarımlarda şamdanlar olduğu için bu konuda standart bir yapıdan söz etmemiz mümkün değildir.

Şamdan Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Şamdanlar çok çeşitli malzemelerden yapılabilirler. Ancak piyasadaki tercih yönelimine göre bazı türleri ön plana çıkmıştır. Çünkü hem dayanıklılık hem de fiyat konusunda bazı malzemeler diğerlerinden ayrılırlar. En sık denk geldiğimiz şamdan türleri camdan üretilenlerdir.

Cam kullanılarak üretilen şamdanlar hem farklı renklerde olabildikleri için hem de kolay temizlenebildikleri için tercih edilirler. Ayrıca endüstriyel olarak camın işlenmesi de kolaydır.

Bir diğer çok karşılaşılan şamdan türü ise seramik malzeme kullanılarak yapılanladır. Seramiğin hammadde olarak ucuz olması ve kolay şekil alabilmesi bu konuda üst sıralara çıkmasını sağlamıştır. Ayrıca cilalanmaya da uygun olduğu için parlak bir görüntü oluşturur.

Şamdan konusunda klasik severlerin tercihi ise ferforje şamdanlardır. Bu estetik ürün hem ağır hem de şık durduğu için tercih edilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ