Web sitemize hoşgeldiniz.

Farklı Modelleri İle Zippo Pipo Çakmağı

29 Nisan 2017

Zippo çakmak konusunda dünyanın en ileri gelen markasıdır. Herkes tarafından bilinen bu marka kaliteli olmasının yanı sıra ömür boyu garantilidir. Zippo pipo çakmağı uzun yıllar sürecek kullanım sağlar. Pipo içmek ise öğrenilmesi gerekilen bir süreci içerir. İlk başlarda pipo içerisine tütün yerleştirilmesi bile büyük bir sorun olacaktır. O tütünü yakıp içmek ise farklı bir aşamadır. Pipo tütün içme aracı olmasının yanı sıra sigaradan farklıdır. Sigara içen bir insanın pipo içmesi zordur. Sigara ciğere kadar çekilirken pipo dumanı boğaza kadar çekilir ve neticesinde ikisi için farlı refleksler oluşturulması gereklidir.

Zippo Tarihi

Zippo modelleri ve serileri ile 1930’lu yılların başından beri üretimine devam etmektedir. Avusturya menşeili bir çakmaktan esinlenen Blaisdell, kendi çakmağını tasarlamış ve kulağa hoş gelen Zippo ismini marka yapmıştır. Zippo’nun en ilginç özelliği üretici firmanın çakmaklarına sahip çıkması ve ömür boyu garanti imkanı sağlamasıdır. Üretildiği günden bugüne kadar Zippo iç aksamı hiç değişmemiştir.

Zippolarda önemli bir nokta üretim ay ve yılının çakmak altında yer almasıdır. Kendilerine özel simgelerle belirtilen bu tarih günümüzde ayları harflerle belirtmektedir. Örneğin Zippo a serisi ise ocak ayında üretilmiştir. B, c, d, e harfleri de diğer ayları temsil eder.

Zippolar Hakkında

Zippolar gazla çalışmazlar. Kendilerine özel Zippo benzini mevcuttur. Zippoların kalitesinin devamlılığı için orijinal benzinle çalışması gerekmektedir.

Zippoblackice modeli bu zamana kadar bilinen ve en çok kullanılan modeldir. Düz parlak gri görünümüne sahip olan bu model Zippo’nun en sade ve en şık modelidir.

Zippo çakmak fiyatıyla diğer çakmaklardan pahalıdır. Ancak ömür boyu kullanım düşünüldüğünde Zippo çakmak ucuz olmaktadır.

Siz de Zippoları incelemek isterseniz D&R Zippo raflarına bakabilirsiniz. Bu şekilde Zippo’nun dış görünüşü hakkında merak ettiğiniz noktalara bakabilirsiniz.

Zippo Kibrit Nedir?

Zippo kibrit 2000 kullanım sağlayan bir metal kibrittir. Zippo benzini ile çalışmaktadır. Piponun kibritle daha kolay yakıldığını düşünüyorsanız Zippo kibrit satın alabilirsiniz. İnce yapısı ve küçük boyutlarıyla cebinizde kolayca taşıyabilirsiniz. Rüzgarda da yanmaya devam eden bu kibrit yine Zippo güvencesi altındadır.

Sahte Zippo Farkı

Orijinal Zippo nasıl anlaşılır? Piyasada orijinal Zippo dışında 2 çeşit çakmak ürünü bulunur. Bunlardan ilki farklı isimlerle üretilmiş olup Zippo’ya benzeyen çakmaklardır. Bu çakmaklar bi sorun yaratmaz ancak sıkıntılı olan durum Zippo markasının basıldığı sahne çakmaklardır. Sahne ile orijinalin arasındaki farkı anlamanız için çakmağın neresine bakacağını bilmeniz gereklidir. Öncelikle alt kısımda yer alan tarih derine değil yüzeysel işlenmişse sahtedir. Gövde ağırlığı elinize normal çakmak ağırlığı hissettiriyorsa bu da sahtedir. Orijinal Zippo yapıldığı malzemeden dolayı ağırdır. Orijinal Zippo pipo çakmağı uzun yıllar boyunca kullanım sağlar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ