Web sitemize hoşgeldiniz.

Enteresan Çakmaklar ve Modelleri

29 Nisan 2017

Çakmak, 1823 yılında Alman kimyager Johann Wolfgang Döbereiner tarafından icat edilmiştir. Ateşli silahlar, ateşi görünce hemen tutuşan patlayıcı maddenin itici kuvvetiyle mermi atan silahlardır. Ateşli silahlarda patlayıcı madde olarak ise hızlı yanabilen barut kullanılmaktadır. İşte bu yüzden tarihte ilk olarak 16. yüzyılda, ateşli silahlarda barutu tutuşturmak için çakmak kullanılmış. Çakmak, ocak, şömine, mangal gibi yiyecek pişirmek veya ısınmak için yapılan mekanizmaları aktif hale getirmek ve sigara yakmak için kullanılmaktadır. Uzun bir tarihi geçmişe sahip olan çakmak geliştirilerek birçok çeşitleri yapılmıştır. Günümüzde ise Enteresan Çakmak Modelleri bulunmaktadır.

Enteresan Çakmak Modelleri ve Çeşitleri

Çakmak, özellikle sigara kullananlar için önemli bir aksesuar haline gelimiştir. Bu yüzden farklı şekil ve türlerde çakmak çeşitleri piyasaya sunulmuştur. Üretilen çakmak çeşitleri ve isimleri; colibri çakmak, zippo çakmak, lotus çakmak, clipper çakmak, pürmüz çakmak ve zenit çakmaktır.

Özel günlerde, sigara kullanan sevdiklerinize değişik çakmak çeşitlerinden ve modellerinden beğendiğiniz veya sevdikleriniz için uygun gördüğünüz çakmağı, hediye etmek oldukça cazip bir fikirdir.

Sigara kullananlar için çakmak, önemli bir aksesuardır. Tasarlanan ilginç çakmak çeşitlerinden, üzerileri  simge, logo ve desen resimleri veya göz alıcı renklerle kaplanmış  ilginç çakmak çeşitlerinden de sevdiklerinize armağan ederek onlara verdiğiniz önemi gösterebilirsiniz.

Enteresan Çakmak Modellerinden Pürmüz Çakmak

Pürmüz çakmak daha çok süsleme ya da hobi işleri için kullanılmaktadır. Pürmüz çakmak, düşükten yükseğe göre kademeli olarak gaz çıkış kuvveti sayesinde kullanıldığı yerlere göre ayarlanmaktadır. Tatlıların üzerini karamel ile kaplamak isteyenler, şekeri pürmüz çakmakla yakarak karamel yapımında, takı yapma ve tamirlerinde, cam ve ahşap süsleme alanlarında, soğuktan donmuş olan boru hatlarını ve muslukların çözülmesinde pürmüz çakmak çeşitleri kullanılmaktadır.

Enteresan Çakmak Modellerinden Zippo Çakmaklar

Zippo çakmak, hızlı tutuşma özelliğine sahip yakıtlarla çalışan, bittiği zaman doldurulan ve bozulduğunda tamiri mümkün olan ömür boyu kullanım garantisi verilen metalik bir çakmak çeşididir. Zippo çakmak çeşitleri, üzeri resim, logo ve desen baskıları bulunan değişik ve sıradışı renkleri içermektedir.

Zippo çakmak türünün en önemli özelliği, rüzgarda sönmeyen çakmaklardan oluşudur. Zippo çakmak, kuvvetli bir şekilde çakmağın tam üstünden, alevin çıktığı noktaya üflenirse ya da kapağı kapanırsa sönebilmektedir.

Enteresan Çakmak Modelleri ve Fiyatları

Orjinal veya metalik çakmak modelleri, yapımında kullanılan kaliteli ve orjinal malzemelerinden dolayı fiyatları, normal çakmak fiyatlarının üzerindedir. En uygun ve en kapsamlı, Enteresan Çakmak Modellerini barındıran internet satış sitelerini, çakmak çeşitleri fiyatları için ziyaret edebilirsiniz.

Fiyat aralıkları diğer metalik veya orjinal çakmaklara göre uygun olan ucuz çakmak çeşitlerinin sahte olup olmadığına dikkat edin. Çünkü malzemesi kaliteli olan orjinal veya metal çakmakların fiyat aralıkları birbirine yakındır. Orjinal olan hiçbir çakmağın fiyatları, çok büyük farkla alt seviyelerde olamaz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ