Web sitemize hoşgeldiniz.

En Şık Ve En İyi Zippo Çakmak Modelleri

Sigara içen ya da hafta sonu gibi ilk fırsatta doğaya koşan birisine hediye mi bakıyorsunuz? Ya da kendinize yeni bir aksesuar mı arıyorsunuz? Görünüşünüzü tazelemek ya da daha da etkili görünmek mi istiyorsunuz? Hemen bir zippo alın. En şık ve en iyi zippo çakmak modelleri size aradığınız tarzı ya da kolaylığı sunacaktır. Üstelik her hava şartında yanmasıyla ister sigaranız olsun ister kamp ateşiniz olsun artık anında yanacak.

Zipponun Kalitesi

Zippo kalite sıralaması yapılsa tüm modelleri de birinci olurdu. Zippo çakmaklarda tek bir prensibi benimsemiş ve yıllardır da bu prensipten asla taviz vermemiş. Öyle olmasaydı bugüne kadar 500 milyondan fazla satışı yapabilir miydi? Elinizde bir zippo varsa hatta en ucuz modeli de olsa onun en pahalı zippo ile aynı kalitede olduğuna emin olun. Zipponun bu kalitesi sayesinde kendine has bir hayran kitlesi bile var ve hatta Amerika’da her yıl bu kitle toplanıp ellerindeki zippoları sergiliyor ya da değiş tokuş yapıyorlar. Ayrıca bir zippo size iki tane garanti sunar. İlki zipponuzun her koşulda yanması ile ilgilidir. Yani ne kadar rüzgâr olduğu önemli değil zipponuzu tek elle yakabilirsiniz. İkinci garanti de zippo çakmağınızın ömür boyu garantili olması, yani siz çöpe atana kadar bozulsa dahi ya yenisini gönderecekler ya da ücretsiz tamir edecekler. Kaldı ki bugüne kadar hiçbir zippo çakmaktan tamir ücreti alınmadı.

Orijinal Parçaların Önemi

Ancak tüm bu garantiler için de zipponuzu orijinal ürünlerle kullanmalısınız. Mesela orijinal zippo benzini yerine başka bir ürün kullanırsanız zipponuz yanmayabilir. Hatta benzin bile kullanmamalısınız. Çünkü zippo benzini denilen şey aslında yanıcı ve hafif bir kimyasaldan başka bir şey değildir. Sanılanın aksine zippolar benzinle çalışmaz. Ayrıca zipponuz için kullanacağınız fitil, pamuk, keçe ve çakmak taşlarını da orijinal zippo ürünlerinden kullanmanız gerekir. Zaten tüm bunları içinde barındıran bir zippo bakım seti fiyatı da 20 – 30 lira civarında bazı sitelerde daha da ucuza satılıyor.

Zippo Çakmak Tasarımı

Zippo üretilirken temel bir ilke üzerine inşa edildi. O da tek elle ve her koşulda yanmasıydı. Bunun için önce bir dış kasa tasarlandı. Sonra içindeki asıl çakmak tasarlandı. Ancak yanma haznesini daha da geliştiren zippo normal gazların yerine daha da yanıcı olan bir kimyasal kullandı. Bu kimyasalı da bir pamuk tabakaya hapsedip buradan bir fitil yardımıyla bu kimyasalı yanma haznesine taşıdı. Bu açıdan bakılırsa gaz lambalarındaki çalışma mantığını kullandığını görebilirsiniz. Patenti alınan bu tasarımdaki dış kasa da ileri görüşlülük sayesinde oluşturuldu denilebilir. O zamanlarda pek kullanılmasa da şimdi zippo kasa değişim imkânlarıyla aynı çakmağı farklı dış kasalarla kullanabiliyorsunuz. Böylece zipponuzu daha da kişiselleştirebiliyorsunuz. Zaten en şık ve en iyi zippo çakmak modelleri denildiğinde aslında zipponun dış kasalarından bahsedilir. İç kısmı hepsinde aynı kalitededir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ